Kirjaneni ettevõte viib 700 miljoni eurose investeeringu Lätti | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast! Kirjaneni ettevõte on teinud suurepärase investeeringu Lätti, käivitades projekti väärtusega 700 miljonit eurot. See uudis on suur samm ettevõtte arengus ja näitab nende kindlat usku Läti majandusse. Investeering toob kaasa olulised muutused piirkonna majandusse ja loob uusi töökohti. See on tunnustus Kirjaneni ettevõtte innovatsioonile ja visioonile ning tugevdatud koostööle Eesti ja Läti vahel. Oleme põnevil näha, milliseid positiivseid mõjusid see investeering toob mõlemale riigile.

Eesti ettevõte Fibenol investeerib 700 miljonit eurot, et rajada Lätti biorafineerimistehas.

Veel ligi poolteist aastat tagasi ei välistanud ettevõtte üks omanikke Raul Kirjanen, et tehas ehitatakse Eestisse. Fibenol sõlmis täna koostöömemorandumi Läti majandus-, rahandus-, põllumajandus-, energeetika- ja kliimaministeerumi ning Läti investeerimis- ja arenguagentuuriga. Ettevõtte teatel eelnes koostööleppele pikk eeltöö kohalike omavalitsustega, asukohtade kaardistamine ja esmased uuringud. Tehase planeerimise juht Merili Palu ütles Indrek Kiislerile, et samasuguse tehase Eestisse ehitamise mõtet pole siiski maha maetud.

Kuigi Kirjaneni ettevõte on otsustanud viia suure investeeringu Lätti, võib see olla soodne ka Eestile. Üha rohkem ettevõtteid investeerivad Lätti, mis võib aidata kaasa Balti regiooni majanduskasvule ja tugevdada piirkonna suhtlust. Samuti võib see pakkuda uusi võimalusi Eesti ettevõtetele, kes soovivad laieneda naaberriikidesse. Oluline on jälgida, kuidas see investeering mõjutab Eesti majandust ja millised on selle tegelikud tagajärjed nii Eesti kui ka Läti jaoks.

Loe rohkem:  Vene võimud teatasid Aleksei Navalnõi surmast | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga