Kinodesse jõuab dokfilm Eesti päikeseautost Solaride | Film

2293875hdaa6t24

Tere tulemast! Põnev uudis kõigile filmisõpradele – Eesti päikeseauto Solaride dokumentaalfilm jõuab peagi kinodesse! Film pakub haruldast võimalust saada sukelduda Eesti innovatsiooni ja tehnoloogia imelisse maailma. Solaride lugu on täis põnevust, inspireerivat loovust ja julgeid visioone. See on lugu, mis näitab, kuidas väikesest riigist võib sündida suuri ideid ja muutusi. Ärge jätke võimalust vahele näha seda ajaloolist hetke, kui Eesti päikeseauto sündis ja muutis maailma vaadet taastuvenergiale. Tulge ja avastage Solaride lummav lugu kinodes!

4. märtsist jõuab kinodesse režissöör Christian Johannes Kase dokfilm “Solaride: julgus teha võimatut”, mis räägib esimese Baltikumi esindajana päikeseautode maailmameistrivõistlustele jõudnud Solaride’ist.

Eesti esinduskoondis osaleb esimese Baltikumi tiimina Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Bridgestone World Solar Challenge. See on 35. aastase ajalooga võistlus, mis on ellu kutsutud selleks, et nihutada nii rohetehnoloogia kui noorte talentide võimete piire.

Dokumentaalfilm jälgib Eesti noori insenere ja tarkvara-arendajaid ning jutustab loo läbi nende silmade, kuidas toimub päikeseauto arendus, ehitus ning ettevalmistus katsumuseks ühel maailma kõige keerukamal võistlusel. Noortel tuleb rinda pista karmide võistlustingimuste, tehniliste ja vaimsete väljakutsete ning konkurentidega maailma tippülikoolidest.

“”Solaride: julgus teha võimatut” ei ole lihtsalt päikeseautode maailmameistrivõistlustel osalemisest. See on ühe suure kogukonna unistuse täitumisest. See on film, mis näitab Eesti noorte tahet päriselt maailma muuta, päriselt ise enda tulevikku luua,” ütles Solaride’i tegevjuht Asso Soosalu. 

“Vaid kahe aasta jooksul sai kambast kogemusteta tudengitest väga tugev meeskond, kes suutis lahendada nii keerukaid tehnilisi, kui ka meeskonnatööga seonduvaid sotsiaalseid probleeme. Selle tõestuseks on ka meie poodiumikoht maailmameistrivõistlustelt,” ütles võistlustiimi eest vedanud inseneeria valdkonnajuht Mart Erik Kermes. 

“Solarise: julgus teha võimatut” režissöör on Christian Johannes Kask, kes on seni tuntud põhiliselt operaatorina, tema käe all on valminud mitmed Tommy Cashi muusikavideod.

Loe rohkem:  Takkin: "Elu ja armastus" on film sellest, mida armastus inimesega teha võib | Film

Kokkuvõtteks võib öelda, et Solaride dokfilm pakub põnevat ja inspireerivat vaatamist kõigile, kes huvituvad taastuvenergiast ja innovatsioonist. Film annab põhjaliku ülevaate Eesti päikeseauto loomisest ja katsetamisest ning avab uksed tuleviku võimalustele säästva transpordi valdkonnas. Kindlasti tasub see film ära käia vaatamas kinodes, et saada aimu Eesti teadlaste ja inseneride suurepärasest tööst ning näha, kuidas päikesepaneelidega autod võivad olla tuleviku liiklusmaastikul tavaliseks nähtuseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga