Keskerakond valib ilmselt fraktsiooni esimeheks Lauri Laatsi | Eesti

1995950h6ab4t24

Tere tulemast Eestisse! Keskerakond on teinud olulise otsuse valides fraktsiooni esimeheks Lauri Laatsi. See otsus peegeldab erakonna tugevat usaldust ja lootust tema juhtimisvõimete suhtes. Lauri Laats on tuntud oma tugeva poliitilise tausta ja pühendumuse poolest ning tema juhtimisel usutakse, et erakond saab jätkata oma missiooni teenida Eesti rahvast parimal viisil. Eestis laiub ees uus põnev poliitiline ajajärk Lauri Laatsi juhtimisel, ja meie riik on valmis sillutama teed edule ning arengule.

Keskerakonna riigikogu fraktsioon valib järgmisel nädalal esimeheks tõenäoliselt Lauri Laatsi, ütles erakonna juht Mihhail Kõlvart. Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja kinnitab volikogu tema sõnul 6.aprillil.

Riigikogu keskerakonna fraktsioon ei ole enam kui pooleteise kuu jooksul valinud endale uut esimeest. Tanel Kiik lahkus erakonnast jaanuari alguses ja seniajani juhivad ametlikult kuueliikmelist fraktsiooni kaks aseesimeest.

Kõlvart selles siiski probleemi ei näe. “Fraktsioon on täna suhteliselt väike. Kõik otsused võetakse kollegiaalselt vastu. Ja selleks, et sise asju korraldada, see kindlasti ei ole probleem. Praegu on olemas ka fraktsiooni esindaja, kes suhtleb riigikogu juhatusega ja see kontakt on päris aktiivne,” ütles Kõlvart.

“Mis aga meie arvates oli probleemiks, aga tänaseks loodetavasti on see ka lahendatud, oli see, et kuu aega riigikogu keeldus rahuldamast meie taotlust, et viia üks meie fraktsiooni saadik üle sotsiaalkomisjoni. Nad tõid argumendiks, et kõik kohad antud komisjonis on hõivatud. Meie jaoks oli probleemiks ka see, et rahanduskomisjonis tekkis olukord, kus nii esimees kui ka aseesimees esindasid koalitsiooni,” sõnas Kõlvart.

Kõlvart märkis, et kui tänaseks on eeltoodud probleemid lahendatud, siis järgmisel nädalal saab keskfraktsioon valida lõpuks fraktsiooni esimehe. See nädal on riigikogus istungite vaba ja riigikogu liikmed reeglina riigikogus ei käi.

Loe rohkem:  Otse kell 12: riigikogu infotunnis Tsahkna, Michal ja Purga | Eesti

Kõlvart ütles, et Keskerakond tegi juba mõni nädal tagasi ettepaneku, et fraktsiooni esimeheks võiks saada Lauri Laats. “Aga selle peab otsustama ka fraktsioon,” lisas Kõlvart.

Olukorra lahenduse all peab Kõlvart silmas, et tänaseks on Aleksandr Tšaplõgin sotsiaalkomisjoni liige ja Jaak Aab on teinud avalduse rahanduskomisjoni aseesimehe kohalt lahkumiseks.

Rääkides nimekirjade koostamisest Euroopa Parlamendi valimisteks, ütles Kõlvart, et ettepanekuid kandidaatide osas juba tehakse.

“Kõigepealt piirkondade ettepanekud, siis juhatuse ettepanek ja siis erakonna volikogu otsus. 6. aprillil on Keskerakonna volikogu, kus kinnitatakse ka meie valimisnimekiri,” sõnas Kõlvart.

Keskerakond on ilmselt teinud õige valiku valides fraktsiooni esimeheks Lauri Laatsi. Laats on oma erakonnakaaslaste seas austatud ning tema kogemus ja pühendumus erakonnale teevad temast suurepärase juhi. Tema juhtimisel on oodata fraktsiooni tõhusat ja tulemuslikku tööd, mis aitab kaasa erakonna eesmärkide saavutamisele ning Eesti ühiskonna arengule. Ootame huviga, milliseid positiivseid muutusi ja edusamme Lauri Laatsi juhtimisel fraktsioon teeb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga