Kergejõustiku järelkasv säras Balti meistrivõistlustel | Kergejõustik

2296230h2f8ct24

Estonia’s future in athletics is looking brighter than ever as the young talents shone at the Baltic Championships. The next generation of athletes showcased their skills and passion for track and field, leaving a lasting impression on spectators and competitors alike. With promising results and competitive spirit, these rising stars are set to make their mark on the international stage. The future of Estonian athletics is in good hands, and the world should be ready to witness the talent and determination of these young athletes.

Võrus toimunud U-20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis 198 punktiga. Teise koha sai Läti 182 punktiga ning kolmas oli Leedu 130 punktiga.

Võistluste käigus püstitati ka üks uus Eesti noorterekord. Eesti teatenelik võitis 4×400 m segateatejooksu ajaga 3:34.77, mis tähistab uut U-20 ja U-23 vanuseklassi Eesti lühirajarekordit. Võistkonda kuulusid Viola Hambidge, Anette Pets, Holger Himuškin ja Romet Kivi. Eelmine rekord 3:37.98 oli püstitatud möödunud aastal samal võistlusel, vahendab kergejõustikuliit.

Raiko Kahr krooniti lausa kolmekordseks Balti meistriks. Ta võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 7.77, mis jäi kõigest sajandikuga alla tema enda nimel olevale U-20 Eesti rekordile. Lisaks oli ta kiireim 60 m jooksus ajaga 6.92 ning 200 m jooksus ajaga 21.89.

Noormeeste 800 m distantsil võitis pingelises finišiheitluses kulla Sten Sihver, kes sai kirja aja 1:55.37. Neidude 200 m jooksu kiireim oli Mia Lisett Meringo ajaga 25.26. Kaks halliringi ehk 400 m läbis kõige kiiremini Viola Hambidge, kelle aeg oli 57.15.

Noormeeste kõrgushüppes tuli Balti meistriks Kristen Robin Mast, kes ületas kõrguse kaks meetrit. Teivashüppe võitis Andreas Trumm tulemusega 4.95.

Neidude seas võidutses kõrgushüppes Valeria Smirnova 1.78-ga ning kaugushüppes pälvis meistritiitli Berit Kukk, kelle pikima katse tulemus oli 5.89. Greete-Liis Krapp võitis kuulitõuke tulemusega 12.80. Kõiki tulemusi näeb siit.

Loe rohkem:  Soome tippteivashüppaja Wilma Murto vigastas kõõlust | Kergejõustik

Sisehooajale pannakse punkt sel nädalavahetusel Valmieras, kus toimuvad U-18 ja U-20 vanuseklasside Balti võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses.

Kergejõustiku järelkasv koondas Balti meistrivõistlustel kõik oma oskused ja võimed ning säras silmapaistvalt. Noored sportlased näitasid suurepärast tehnikat ja ületasid oma piire võistluspinges. Nende pühendumus ja töökus on tähelepanuväärne ning annab lootust tulevikuks. Eesti kergejõustikul on kindel alus ja palju potentsiaali, et jätkata edu nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. Olgu see võistlus vaid algus paljudele noortele talentidele, kes on valmis astuma kõrgematele poodiumidele tulevikus.