Oskar Lutsu huumoripreemia saab Eesti Draamateatri näitleja Tiit Sukk | Teater

1290455h1532t24

Tere tulemast Eestisse! Oskar Lutsu huumoripreemia on auhinnatud Eesti Draamateatri näitleja Tiit Sukk, kes on tuntud oma enesekindla lavakohaloleku ja terava huumorimeele poolest. Sukk on suutnud publikut naerutada ja liigutada juba aastaid ning tema osalus teatris on muutnud selle veelgi kaasakiskuvamaks. Tema võitmine on tunnustus tema pühendumisele ning andekusele teatris. Tulge ja koguge naudingut Eesti Draamateatri etendustest ning avastage Sukk’i võluv lavapersoon!

Palamusel antakse igal kevadel välja Oskar Lutsu huumoripreemiat. Järjekorras 36. huumoripreemia saab näitleja Tiit Sukk.

Tiit Sukk lõpetas 1994. aastal Jõgeva gümnaasiumi ning 1998. aastal Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli 18. lennu. Alates 1998. aastast on ta Eesti Draamateatri näitleja.

Oskar Lutsu huumoripreemia väljaandmise eesmärgiks on tunnustada kirjutavaid humoriste ja näitlejaid ning avaldada neile Jõgeva valla rahva poolehoidu.
Preemia antakse igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes eelmise aasta jooksul on rahvast enim naerutanud. Preemia väljaandmist korraldab Jõgeva Valla Kultuur ning preemiasumma kogutakse kokku rahva annetustest.

Oskar Lutsu huumoripreemia anti esimest korda välja 1987. aastal ning selle pälvis Priit Aimla, eelmisel aastal pälvis preemia Kait Kall.

Preemia antakse välja 2024. aasta aprilli lõpus Palamusel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tiit Sukk on vääriline võitja Oskar Lutsu huumoripreemiale. Tema koomiline annet ja oskus publikut naerutada on hindamatu väärtusega Eesti Draamateatri lavastustes. Sukk on tõestanud end mitmekülgse näitlejana ning tema võit annab tunnustust mitte ainult tema enda tööle, vaid ka teatrikunstile tervikuna. Eestis on palju andekaid näitlejaid, kuid Sukk on üks neist, kes eristub oma erilise huumorimeele ja mängulise esituse poolest. Ta on kindlasti väärt saama seda auhinda ning tema edaspidine panus Eesti teatriellu on kindlasti oodatud.

Loe rohkem:  Elisabet Reinsalu: olen kogu aeg arvanud, et ma ei oska komöödiat mängida | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga