Kaspar Jancis avas Viimsi Artiumis debüütnäituse “Pudru ja Kaspar” | Kunst

1654876h3e97t24

Tere tulemast Viimsi Artiumisse, kus saab nüüd näha kohaliku kunstniku Kaspar Jancise esimest debüütnäitust “Pudru ja Kaspar”. Jancis on tuntud oma unikaalse stiili ja leidlike tööde poolest ning see näitus on tema loomingule põnev jätk. Siin saab näha tema loomingut läbi erinevate meediumite, mis pakuvad vaatajatele mitmekülgseid elamusi. Tule ja avasta Jancise maailma ning jää inspireerituks tema loomingust ja loovusest!

Filmi- ja muusikamees Kaspar Jancis otsustas vahelduseks digitaalsele eneseväljendusele hakata reaalseid pilte tegema. Nii arenes välja tema omaenda tehnika kärsatus ja sündis esimene näitus “Pudru ja Kaspar” Viimsi Artiumi kunstigaleriis.

Kunstniku enda sõnul tahtis ta teha midagi väljaspool kindlaksmääratud kunstikaanoneid. Nii nagu omal ajal tööõpetuse tunnis, on ka praeguste tööde aluseks puuplaat, millele kõrvetatud mustritele on lisatud värvi ja faktuuri.

Piltide kõrval näeb Kaspar Jancise elektrirataste prototüüpe ja mudeleid, sekka ka lõbusaid elemente teatrikujundustest. Galerii teisel korrusel jooksevad Kaspar Jancise animafilmid.

Jancis selgitas, et tema pildid sünnivad koostöös puuga. “Kui ma vaatan puidu faktuuri ja oksakohti, hakkan nende oksakohtade ümber pilti ehitama, see määrab juba pildi kompositsiooni. Iga kord kui ma oksakohti vaatan, saan nägemuse, mis selle ümber tekib,” sõnas ta ning lisas, et enne kui ta pole materjali näinud, ta pilte ette ei kavanda.

“See on põnev ja spontaanne tegevus ning sealt hakkab lugu tekkima, see puusüü hakkab sulle mingit lugu jutustama – nagu lapsepõlves kui sa vaatasid laelaudu ja sulle hakkas sealt koletis või misiganes tekkima, kes sulle lugu jutustas,” selgitas ta.

Kärsatamisega plaanib Jancis ka edaspidi tegeleda. “See on minu jaoks hästi põnev protsess ja ma kavatsen seda ka jätkata,” sõnas ta.

Loe rohkem:  Kärt Ojavee: tekstiiliga töötades lähed kiu või lähtematerjali sisse algtasandil | Kunst

Kaspar Jancise näitus “Pudru ja Kaspar” on Viimsi Artiumis avatud 24. märtsini.

Kaspar Jancise debüütnäitus “Pudru ja Kaspar” on olnud suurepärane avanemine Viimsi Artiumis kunstimaastikul. Jancise unikaalne stiil ja tema võime luua sügavaid emotsioone läbi kunsti on imetlusväärne. Tema tööd on mõtlemapanevad ja täis sügavust, ning kindlasti on ta tõusmas üheks tuntumaks kunstnikuks Eestis. Jätkuvalt peaksime toetama noori kunstnikke ja nende loovust, sest kunst on oluline osa meie kultuurist ja identiteedist. Jancise näitus on suurepärane täiendus Eesti kunstimaastikule ning meil on hea meel näha, kuidas ta oma töödega jätkuvalt publikut inspireerib.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga