Käsipallikoondis sai EM-valikturniiriks hea loosi | Käsipalli Eesti koondis

2306295h7d6dt24

Eesti käsipallikoondis on valmis astuma väljakule ja võitlema Euroopa meistrivõistluste koha eest pärast saamist hea loosi EM-valikturniiriks. Noored andekad mängijad on pühendunud tõestama oma oskusi ning tõstma Eesti käsipalli mainet kõrgemale tasemele. Koondise eesmärk on üllatada vastaseid ja saavutada edu, olles valmis vastu võtma kõik väljakutsed, mis nende teele tulevad. Eesti käsipallikoondis on valmis näitama maailmale oma tugevust ja determinatsiooni võidelda ning võita.

Neljapäeval loositi 2026. aasta meeste käsipalli Euroopa meistrivõistluste valiksarja alagrupid. Eesti koondise peatreeneri Martin Noodla sõnul on põhjust loosiõnnega rahul olla.

Loosimiseks tugevuselt neljandasse gruppi asetatud Eesti vastasteks said loosi tulemusel lähinaaber Leedu, eelmisel EM-il 17. koha teeninud Põhja-Makedoonia ning 2017. aasta MM-pronks Sloveenia.

“Peab ütlema, et täiesti okei loosi tulemus. Kui vaadata teisi alagruppe, siis meil läks nendega võrreldes paremini. Ega mingeid palju paremaid tulemusi ei olegi EM-kvalifikatsioonis loota. Leeduga oleme siin just võrdselt võidelnud, Makedoonia on hetkel huvitavas seisus ning ka Sloveenia on tuttav,” olid Martin Noodla esimesed mõtted.

“Eks võtame nüüd aega ja tiimid eraldi ette ning kui juba mängud lähemale jõuavad, siis teame paremini. Kokkuvõttes ütleks, et on võimalik mängida küll,” lisas Eesti koondise juhendaja.

2026. aasta jaanuaris Taanis, Norras ja Rootsis toimuvale EM-ile pääseb kokku 24 meeskonda. Lisaks korraldajatele on koha taganud ka valitsev Euroopa meister Prantsusmaa.

Igast valikgrupist pääseb EM-finaalturniirile kaks parimat, lisaks saavad sinna veel neli parimat kolmanda koha omanikku. Kusjuures viimase puhul arvestatakse vaid mänge grupis eesolevate meeskondade vastu.

Mängud toimuvad kolmes koondiseaknas, millest esimene leiab aset juba käesoleva aasta novembris. Seejärel kohtutakse 2025. aasta märtsis ja mais.

2026. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri alagrupid:

Loe rohkem:  Käsipallikoondis läheb MM-valikmängule vastu võtmemängijata | Käsipalli Eesti koondis

Grupp 1: Sloveenia, Põhja-Makedoonia, Leedu, Eesti

Grupp 2: Ungari, Montenegro, Slovakkia, Soome

Grupp 3: Island, Kreeka, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia

Grupp 4: Hispaania, Serbia, Itaalia, Läti

Grupp 5: Horvaatia, Tšehhi, Belgia, Luksemburg

Grupp 6: Holland, Fääri saared, Ukraina, Kosovo

Grupp 7: Saksamaa, Austria, Šveits, Türgi

Grupp 8: Portugal, Poola, Rumeenia, Iisrael

Käsipallikoondis on saanud EM-valikturniiriks soodsa loosi ning meeskond on valmis võitlema kõrge eesmärgi nimel. Tugevad vastased annavad võimaluse näidata oma oskusi ja võitlusvaimu ning tõestada, et Eesti käsipall on tõusuteel. Meie usk meeskonda on suur ning loodame, et mängijad suudavad oma parima anda ning üllatada kogu spordimaailma. Ootame põnevusega, kuidas meie käsipallikoondis end võitlusväljal näidata suudab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga