Galerii: Kondase keskuses avati Valev Seina maalinäitus “Olen üleval” | Kunst

2317899h09bet24

Tere tulemast Kondase keskusesse, kus on avatud Valev Seina maalinäitus “Olen üleval”. See ainulaadne näitus on täis sügavat emotsionaalsust ja keerukaid visuaalseid maastikke, mis ammutavad inspiratsiooni loodusest ja inimkogemusest. Seina looming kõneleb kaasaegse kunsti võimust ning julgetest väljendusviisidest, mis panevad külastajad mõtlema ja tundma erinevaid emotsioone. Astu sisse Sina ka ning avasta Seina maagiline kunstimaailm!

Viljandis tegutsevas Kondase keskuses saab vaadata mitut uut näitust. 20. märtsil avati seal Valev Seina maalide näitus “Olen üleval”, kus autor esitleb oma värsket loomingut.

Tänavu kuuekümnendat sünnipäeva tähistava hiidlasest maalikunstniku Valev Seina maalid Kondase keskuses kannavad põnevaid ja mitmetimõistetavaid pealkirju, nagu võib mitmeti tõlgendada ka näituse pealkirja “Olen üleval”.

“Eesti keel on ju väga hea, pealkiri võib tähendada absoluutselt seda, mida iga inimene tunneb. Ma olen teisel korrusel Kondase keskuses, ma olen ärkvel,” selgitas maalikunstnik Valev Sein. “Esimest korda on mu näitus Viljandis. No selles mõttes ka üleval, et Viljandi on kindlasti kõrgemal kui Hiiumaa.”

Valev Sein on kunstnik, kes teeb asju, mida peab vajalikuks. Ja kui vajalik kogus kunstitöid on valmis, tuleb leida võimalus need näitusele viia. Kõik Kondase keskuses üleval olevad tööd on valminud erineval ajal, kuid avalikult väljas päris esimest korda.

“Mulle meeldivad sellised pehmed materjalid, mis võimaldavad värviga käituda pisut teisiti ja võimaldavad saavutada sellist sügavust,” ütles Sein maali kohta, mille ta on kandnud päris villa peale.

“Kui mulle satub ette mingi selline materjal, mis on minu jaoks uudne, siis ma alati kipun seda katsetama ja kui ma saan sealt selle rõõmu, mida ma otsin, siis nii on,” lisas kunstnik.

Loe rohkem:  Pildid: Tallinna linnagaleriis avati Liisa Kruusmägi isikunäitus | Kunst

Üks pisike töö kujutab kella ning seierite asemel on maasikas, mis vihjab üsna konkreetselt Paul Kondasele.

“On muidugi viide. See on väga meeldiv, et Viljandis on selline sümbol kasutusele võetud. Ja ma ei saanud lihtsalt kiusatusele vastu panna, ma pidin ka ühe variandi sellest maasikast tegema,” selgitas Sein.

Kuigi Kondase keskust tuntakse ennekõike autsaiderkunsti eksponeerimise kohana, tunneb kõrged kunstikoolid läbinud Valev Sein keskuses ennast koduselt, lisades, et ainult loodusliku ande najal töötavatelt kunstnikelt on alati palju õppida.

Kondase keskuses saab vaadata ka väljaspool peavoolu tegutsevate Soome kunstnike näitust.

Kokkuvõttes oli Valev Seina maalinäitus “Olen üleval” Kondase keskuses väga muljetavaldav ja inspireeriv. Seina looming oli täis emotsiooni ja sügavust ning tema kunst suutis publikut kõnetada ning mõtlema panna. Näitus oli kahtlemata väärt külastamist ning kinnitas veel kord Eesti kunsti rikkalikku mitmekesisust ja talenti. Seina panus Eesti kunstimaastikule on märkimisväärne ning tema tööd väärivad kindlasti kõrget tunnustust ja tähelepanu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga