Kärsna: tahaks kunagi Vibekese sõidutasemele jõuda | Laskesuusatamine

2282568h49c2t24

Tere tulemast Eesti ilusasse Kärsna külla, kus unistused ja saavutused kohtuvad! Siin asub Estonia parimaid laskesuusatamise treeningkeskusi, kus noored talendid saavad oma oskusi lihvida ja unistada suurelt. Üks selline noor talent on Vibekese, kes unistab kunagi jõudmisest oma iidoli tasemele. Kuid tee kuulsuseni pole kunagi lihtne ja nõuab palju tööd ja pühendumist. Astuge sisse Kärsna maailma ja avastage laskesuusatamise võlusid ning jääge kaasa elama noorte lootuste ja unistuste täitumisele.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel jõudsid eestlannad Mirtel Kärsna ja Vibeke Välbe 25 parema sekka, saades vastavalt 20. ja 22. koha.

Kui Välbe pidi käima kolmel trahviringil, siis Kärsna läbis trahviringid puhaste paberitega. “Tulid raskelt [nullid]. Täna tuli lihtsalt oma ära lasta, tuuleolud olid stabiilsed,” sõnas Kärsna ERR-ile. “Kui trahviringil käia, on see omamoodi koormuseks, nüüd sain hea tundega [rajale] minna.”

Kas koondisekaaslase edestamine valmistab ka rõõmu? “Natuke ikka, aga Vibekese sõidutase on nii tugev, tahaks kunagi samale tasemele jõuda,” muheles Kärsna.

Välbe näitas suusarajal üheksandat sõiduaega, kaotades rajal kõige kiiremini liikunud prantslanna Voldiya Galmace Paulinile sõidus 59,7 sekundiga. Kärsna oli neljast eestlannast kõige aeglasem, kaotades rajal Galmace Paulinile 2.10,7. Rosibel Marii Kaldvee näitas 32. (+1.52,5) ja Anlourdees Veerpalu 43. sõiduaega (+2.09,8).

“Suutsin täna viimasel ringil endast kõik välja anda ja pingutada. Aga laskmine, eriti see lamades… püsti üks on minu kohta päris hea, aga lamades kaks oleks võinud ära jätta,” arutles Välbe. “Aga biatlon ongi selline ala, kus kõik on võimalik, nii et hoolimata sellest, kui mööda läheb, tuleb endast kõik anda.”

“Väga ootan seda aega kui kõik pihta lähevad,” lisas Välbe. “Sõiduvorm on mul kindlasti elu parim praegu. Aga laskmine võiks parem olla.”

Loe rohkem:  Vittozzi teenis karjääri esimese MK-sarja üldvõidu | Laskesuusatamine

Kärsna on noor ja lootustandev laskesuusataja, kes unistab kunagi jõudmisest sama tasemele nagu tema eeskujul Vibekese. Tema pühendumus ja töökus on imetlust väärivad ning kindlasti võivad nad viia ta suurte saavutusteni tulevikus. Kärsna on tõestus sellest, et unistused võivad muutuda reaalsuseks läbi kõva töö ja tahtejõu. Soovime talle palju edu ja järjekindlust tema teekonnal ning usume, et ta suudab saavutada kõik oma eesmärgid laskesuusatamises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga