Kärsna edestas napilt Välbet, MM-tiitel läks Rootsi | Laskesuusatamine

2282550h4d06t24

Tension ran high in Estonia as Kärsna narrowly missed out on defeating Välbet in the latest laskesuusatamine competition. The battle was fierce, with both athletes giving their all to claim victory. In the end, the elusive MM-tiitel slipped through Kärsna’s fingers, with Välbet emerging as the champion. The disappointment was palpable, but the determination to succeed burned stronger than ever. As the attention now turns to the next competition, all eyes are on both athletes as they strive for greatness in the world of laskesuusatamine.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis neidude sprindi rootslanna Elsa Tänglander, eestlannadest said Mirtel Kärsna ja Vibeke Välbe vastavalt 20. ja 22. koha.

Kärsna läbis mõlemad lasketiirud puhaste paberitega ja lõpetas 20. kohaga, kaotades võitjale 1.44,6. Välbe pidi käima kolmel trahviringil, aga näitas head suusakiirust ja lõpetas 22. kohal, kaotust võitjale kogunes 1.45,6.

Rosibel Marii Kaldveel jäi viimases tiirus üles kaks märki ja ta lõpetas 36. kohaga, kaotades võitjale 2.22,3. Anlourdees Veerpalu pidi mõlema tiiru järel käima ühel trahviringil ja sai 48. koha (+2.44,2).

Mullusel noorte MM-il esimesena sprindis medalita jäänud 16-aastane Tänglander pidi Otepääl käima ühel trahviringil. Eestlanna Elisabeth Juudase käe all treeniv rootslanna finišeeris ajaga 18.55,9 ja edestas kaks möödalasku teinud 18-aastast prantslanna Voldiya Galmace Paulini 12,5 sekundiga. Pronksi võitis 15-aastane sakslanna Melina Gaupp, kes eksis kahe tiiru peale ühel lasul ja kaotas võitjale 20,2 sekundiga.  

Järgmise võistluse teevad neiud neljapäeval, kui kavas on n-ö suur, 60 osalejaga ühisstardist sõit.

Enne võistlust:

Stardinimekirjas on 109 sportlast, nende seas neli eestlannat: Vibeke Välbe (nr 4), Rosibel Marii Kaldvee (55), Mirtel Kärsna (66) ja stardirivi lõpetab Anlourdees Veerpalu.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Laskesuusatamise MK-sari naaseb viieaastase pausi järel USA-sse | Laskesuusatamine

Mullu võitis noorte sprindis kulla sakslanna Julia Tannheimer, kes nüüd võistleb juunioride vanuseklassis. Eelmise aasta medalistidest kedagi noorte seas stardis ei ole.

Kuigi Kärsna suutis napilt Välbest võitu võtta, pidi ta siiski lõpuks tunnistama Rootsi sportlase paremust ning loovutas MM-tiitli. Laskesuusatamises võib olla võit ja kaotus vaid hetkedega lahutatud, kuid oluline on meeles pidada, et enim tähtsust omab siiras pingutus ja võistlusel endast parima andmine. Kärsna võib olla uhke oma saavutuse üle ning järgmisel korral teha veelgi paremini. Rootsi võit näitab, et tugevad vastased vajavad ületamiseks järjepidevat tööd ja tugevat tahtejõudu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga