Anna Hints: kuulen igapäevaselt küsimust, et mida sa teed järgmisena | Film

2202335h8901t24

Tere tulemast Eestisse! Anna Hints on tuntud filmirežissöör, kes on tuntud oma ainulaadsete ja sügavate filmide poolest. Ta on tihti küsitletud selle kohta, mis on tema järgmine loominguline samm. Tema teosed on pälvinud palju tunnustust nii kriitikutelt kui ka publikult ning tema looming on muutunud Eesti filmimaastiku oluliseks osaks. Anna Hints on andnud oma panuse mitmetesse olulistesse filmidesse ning tema ambitsioonikus ja talendikus ei jäta kedagi ükskõikseks. Tutvuge tema loominguga ja avastage Eesti filmi põnevat maailma!

Tänavu osales Berliini filmifestival talendiprogrammis Berlinale Talents ka “Savvusanna sõsarate” režissöör Anna Hints, kes ütles, et tänu sellele programmile leidis ta iseendas koha, kus ta mõistis, et võib ka eksida.

Berliini filmifestivali talendiprogrammist sai Anna Hints enda sõnul just seda, mida ta läks sealt otsima. “Ma tundsin, et vajan sellist turvalist ruumi, mitte festivalil oma filmi esitledes, vaid olles teiste kolleegide ja filmiperekonnaga koos, korraks hinge tõmmata, süveneda enda sisse ja mõelda, kuidas edasi minna,” selgitas ta ja lisas, et ta kuuleb igapäevaselt küsimust, et mida sa teed järgmisena.

“Ma tunnen, et on nii oluline selle pingega mitte kaasa minna, vaid luua iseenda sisse ruum, kus valitseks loominguline julgus ja kus üldse ei mõtleks selle peale, et nüüd peab samasugune erakordne edu olema nagu oli “Savvusanna sõsaratel,” selgitas ta ja kinnitas, et ta leidis Berlinale talendiprogrammis üles selle koha, kus ta mõistis, et ta võib ka eksida. “See on kunstnikule väga oluline.”

“Kui sa teed Berlinale Talentsi läbi, siis sul avanevad erinevad võimalused igasugu stipendiumiteks ja saab uuesti tagasi minna stsenaariumi töötuppa,” mainis Hints ja kinnitas, et sellest programmist hargnevad tal juba järgmised otsad. “Ma sain tohutult palju inspiratsiooni ja sisemist maandust, ma arvan, et see on hästi oluline.”

Loe rohkem:  Raiko Puust: animatsioonimaailm on Aasia dikteerida | Film

Kõige suurem auhind on tema jaoks see, et “Savvusanna sõsarad” on muutnud maailma paremaks. “Ma olen kohtunud mitmekümne inimesega, kes on seda filmi näinud kuus või rohkem korda, mis oli minu jaoks šokeeriv, sest ma ei tea, kui palju filme ma olen kuus korda näinud, mida ma ise ei ole teinud,” ütles Hints ja lisas, et need inimesed on talle öelnud, et nad tahavad minna sellesse turvalisse ruumi. “Ühel hetkel nad ei vaata enam seda filmi, vaid nad kogevad seda ruumi ja tegelevad oma teemadega.”

Lõplikult “Savvusanna sõsaratele” veel joont alla tõmmata ei saa. “Mingid olulised käigud veel on, kinolevid algavad mitmel pool, näiteks Rumeenias algas kinolevi,” ütles Anna Hints ja lisas, et Prantsusmaal tuleb neil ka kinotuur. “Siis ma olen seal ka poolteist nädalat, mMeie film on nomineeritud ka kuuele Islandi filmiauhinnale, seega sinna sõidan, on ka Lux filmiauhinna tseremoonia Euroopa parlamendis, mis on koht, kus film ja poliitika kohtuvad.”

Kuulates igapäevaselt küsimust, mida ma teen järgmisena filminduses, tunnen suurt rõõmu ja põnevust tuleviku väljavaadete üle. Minu kirg filminduse vastu paneb mind pidevalt otsima uusi väljakutseid ja võimalusi eneseväljenduseks läbi filmikunsti. Olen pühendunud oma käimasolevatele projektidele ja püüan luua midagi erakordset, mis kõnetaks publikut. Tänu Eesti rikkalikule kultuuripärandile ja inspireerivale loodusmaastikule leian alati uusi ideid ja inspiratsiooni oma loomingule. Järgmised sammud filminduses on põnevad ja ma ei jõua ära oodata, milliseid võimalusi tulevik toob.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga