Karl-Martin Rammo jäi Kreekas napilt olümpiapiletist ilma | Purjetamine

826509hcadbt24

Eesti purjetamise staar Karl-Martin Rammo pidi kogema pettumust, kui ta jäi Kreekas napilt olümpiale pääsemisest ilma. Oma pühendunud treeninguga oli ta loonud suure lootuse osaleda Tokyo olümpiamängudel, kuid lõpuks jäi see unistus realiseerimata. Rammo võttis episoodi sportlikult ning lubas jätkata oma pingutusi ning tahtejõudu, et tulevikus taas olümpiamedalit jahtida. See kurb lugu toob esile spordimaailma karmi reaalsuse ja vajaduse järjepideva pühendumise järele.

Reedel lõppesid Kreekas ILCA 6 ja ILCA 7 Euroopa meistrivõistlused, kus parimad teenisid pääsme suvel Pariisis toimuvatele olümpiamängudele. Eestil seekord olümpiapiletit lunastada ei õnnestunud.

ILCA 7 meeste arvestuses võistlesid Karl-Martin Rammo ja Karel Ratnik. Mitmel korral olümpiamängudel käinud Rammot jäi olümpiapääsmest lahutama viis punkti.

Rammo sõnul tuleb tema tugevus välja. kui saab pidada mitu võistlussõitu, Kreekas õnnestus võistlussõite pidada vaid kolmel päeval kuuest. Keerulised ja pigem vaiksed tuuleolud tegid võistluse väljakutsuvaks. Rammo sõnul tal siiski midagi kripeldama ei jäänud ja endast sai antud maksimum.

Kevadel saab veel Lõuna-Prantsusmaal Hyeresis olümpiapiletit püüda, kuid Rammo ei osanud veel oma osalust kinnitada.

ILCA 6 naiste arvestuses sõitsid Romi Safin, Mia Maria Lilienthal ja Katariina Roihu. Parima tulemuse tegi naiste arvestuses Romi Safin, kes lõpetas võistluse hõbefliidis 13. kohaga. Üldarvestuses tähendas see 68. kohta. Katariina Roihu lõpetas hõbefliidi 17. kohaga ja Mia Marin Lilienthal lõpetas 37. kohaga, üldarvestuses vastavalt 72. koht ja 92. koht.

Kokkuvõttes, Karl-Martin Rammo võitlus olümpiapileti nimel Kreekas oli küll edukas, kuid kahjuks jäi ta napilt ilma kohast olümpiamängudel. Kuigi pettumus on suur, tuleb tunnustada tema pühendumust ja töökust. Olen kindel, et Rammo jätkab treenimist ja järgmistele võistlustele valmistumist innuga ning tema unistus olümpiakullast saab jätkuvalt tema suurimaks motivatsiooniks.loodame väga, et ta saavutab järgmisel võistlusel olümpiapileti ning esindab Eestit uhkusega olümpiamängudel.

Loe rohkem:  Eestlased tõid Läti avamerepurjetamise meistrivõistlustelt 11 poodiumikohta | Purjetamine