Galerii: Peeter Musta maalinäitus “Jalutuskäigud Pariisis” | Kunst

2273982h1304t24

Tere tulemast Galeriisse, kus avatakse Maestro Peeter Musta maalinäitus “Jalutuskäigud Pariisis”. See ainulaadne näitus viib külastajad kaasahaaravale teekonnale Pariisi tänavatele, tuues esile linna võluvad vaated ja emotsioonid läbi kunstniku silmade. Musta detailirikkad maalid kajastavad tema kirge linna vastu ning pakuvad külastajatele võimaluse sukelduda Pariisi atmosfääri ning avastada selle ilu ja saladusi. Olete teretulnud avastama kunsti ja kultuuri südames õitsevat linnaruumi ning nautima Peeter Musta unikaalset nägemust!

22. veebruaril avati Tallinnas Allee galeriis (Vana-Viru 11a) Peeter Musta maalinäitus “Jalutuskäigud Pariisis”.

Oma teise personaalnäitusega Allee galeriis jätkab Eesti neohüperrealismi nimekamaid esindajaid Peeter Must talle tunnustuse toonud stiilis, milles omavahel on võrdsetes osades värvifoto momentülesvõtte efekt ning impressionistlik ja puäntillistlik tehnika.

“Ta kuulub meie uus-hüperrealistide võimsasse seltskonda, kes kasutades fotot või diapositiivi maalivad nende alusel mingi motiivi,” sõnas näituse kuraator Harry Liivrand.

“Aga nad ei maali seda üks-üheselt, vaid nad n-ö deformeerivad, töötlevad seda motiivi. Kui me vaatame neid värve Peeter Musta töödel, siis need ei vasta väga palju reaalsusele, aga kokkuvõttes mõjuvad nad meie jaoks just nagu suveilma kõige eredama kujutisena. Me näeme neid eredaid värve, neid roosasid, lillasid, kollaseid, rohelisi kõige erinevamates varjundites ning samas võivad need värvikooslused omavahel mõjuda peaaegu et abstraktse kompositsioonina,” rääkis Liivrand.

Kuusteist õlimaali kujutavad tuntud turismimekat ebatüüpilisel moel – sealt puuduvad kuulsad turismiobjektid, maalid keskenduvad inimfiguuridele, nende kehakeelele, ilmele ja suhtlus-rituaalidele. Peeter Musta Pariis on suurlinn, kus idülliline keskkond varjab samas ka suurlinlikku üksindust.

Näituse kuraatori Harry Liivranna sõnul on see justkui lõõgastavaid hetki ja hetkelist muretust pakkuv idülliline keskkond, kus ollakse ometi teineteisele võõrad ja normaalsest suhtlusest võõrandunud. “Must maalib Pariisi imagot ebakonventsionaalselt, kuulsaid vaatamisväärsusi me ei näe,” sõnab Liivrand.

Loe rohkem:  Tartus avatakse Eesti 1980. aastate karikatuurile pühendatud näitus | Kunst

Väljapanek kestab 16. märtsini. 13. märtsil toimub galeriis kunstniku ja kuraatori  vestlusõhtu.

Kokkuvõttes võib öelda, et Peeter Musta maalinäitus “Jalutuskäigud Pariisis” on tõeliselt võimas ja haarav kunstiteos, mis pakub külastajatele võimaluse sukelduda Pariisi unikaalsesse atmosfääri ja kaasaegsesse kunstimaailma. Musta oskus kujutada linna tänavatel ja kohvikutes toimuvat võtab hinge kinni ning annab aimu kunstniku meisterlikkusest. Tema värvikas ja dünaamiline stiil pakub silmailu ning paneb mõtlema nii linnaelu kui ka kunsti olemuse üle. Kindlasti on see näitus väärt külastamist ja avab uksed Pariisi imelisse maailma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga