Kangert loodab, et tippspordi kõrval tõi teenetemärgi ka ühiskondlik tegevus | Jalgrattasport

1707305051 2248665hb150t24

Tanel Kangert, Eesti tipprattur, tunnustati teenetemärgiga selle eest, et ta on mitte ainult saavutanud suurepäraseid tulemusi tippspordis, vaid on ka panustanud oluliselt ühiskondlikku tegevusse. Kangerti pühendumus jalgrattasõidule on toonud talle mitte ainult rahvusvahelist edu, vaid ka sügava austuse Eesti ühiskonnas. Tema soov on innustada noori spordiga tegelema ning propageerida tervislikke eluviise. See teenetemärk on tunnustuseks tema panuse eest nii spordi kui ka ühiskonna arengusse.

Sarnaselt paljudele teistele laureaatidele üllatus ka Tanel Kangert president Alar Kariselt riikliku teenetemärgi saamise peale. “Ikka-ikka! Nii noor poiss ja nii vähe teinud,” muheles ta intervjuus ERR-ile.

Maanteeratturina kuulus mullu tippsportlase karjääri lõpetanud Kangert aastaid erinevatesse maailma tippmeeskondadesse, tegutsedes põhiliselt olulise abimehe rollis. Seetõttu jäid tal selle maailma kõige säravamad võidud võtmata.

“Ma võin kaudselt ainult ette kujutada, mille eest mulle selline tähelepanu, aga ju siis pikk karjäär ja ise loodan, et võib-olla selline ühiskondlik tegevus ka seoses ürituste korraldamise ja liikumisharrastuse propageerimisega.”

Oma sportlaskarjäärist ta üksikuid hetki välja noppida ei oska. “Kogu see pikk aeg tipptiimides võib-olla oligi see… terve komplekt, olla tipptiimides, võidelda suurtuuridel ja olla oma rollis olemas,” mõtiskles ta. “Seda, mis mina üksi tegin, see võib-olla ei olegi nii märkimisväärne. Selle eest ma ei annaks endale ühtki suurt medalit.”

Samas ei näe 36-aastane Kangert individuaalsete suursaavutuste puudumises ka probleemi. “Pallimängudes ju ka… neid on ju vähe, kes iga päev ründavad ja väravaid löövad või korvile saavad peale visata. Igaühel ongi oma roll.”

Kangerti sõnul on ta kaalutlev tegelane ja spordis võinuks riske isegi rohkem võtta. Samas peab ta oma tippsportlase positsioonist lähtuvalt oluliseks ühiskonnale tagasi panustamist.

Loe rohkem:  Lõiv lõpetas LAV-is peetud mitmepäevasõidu teisel kohal | Jalgrattasport

“Praegugi, kui kuhugi kutsutakse – kas see on kohalik liikumisüritus või laste rattasari -, siis mul on juba raske “ei” öelda,” sõnab ta. “Mitte sellepärast, et tahan jubedalt ise sinna ronida ja ennast näidata, vaid natuke on vaja tagasi anda, et leida uusi väikeseid januseid sportlasi.”

Kangert on ka tippspordi järel jalgrattamaailmas täiega sees. “Igapäevane tegevus jalgrataste müügiga tegelevas ettevõttes. Väga huvitav tegevus, hooaeg algab ja on hästi kiired ajad. Seame tõsiselt poodi üles ja kaupa valmis. Märts-aprill-mai on kõige kiiremad kuud aastas.”

Kangert on mitte ainult tuntud tipptasemel jalgrattaspordis, vaid ka tema panus ühiskondlikku tegevusse on märkimisväärne. Tema teenetemärk on tunnustus selle eest, et ta on pühendunud mitte ainult oma sportlike saavutustele, vaid ka ühiskonna heaolu edendamisele. See näitab tema pühendumust mitmekülgsele rollile ühiskonnas ning on eeskujuks teistele sportlastele. Kangert on tõestanud, et tema võimekus ja kogemused ulatuvad kaugemale spordiväljakutest ja tema panus ühiskonda väärib kiitust ja tunnustust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga