Kara-Murza kutsus oma toetajaid Navalnõi surma järel mitte alla andma | Välismaa

403717h73f8t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased sündmused Venemaal on šokeerivad ja murettekitavad. Aleksei Navalnõi surm on löönud paljusid meist rivist välja, kuid me ei tohi alla anda. Kara-Murza on kutsunud oma toetajaid üles jätkama võitlust õigluse eest, hoolimata sellest, mida võimud üritavad meile öelda. Meie solidaarsus ja vastupanu on hädavajalikud, et näidata, et me ei karda ega vaiki. Tule ja liitu meiega oma toetust väljendama! Oleme ühtne ja kindel hääl.

Vangis viibiv Venemaa opositsioonipoliitik Vladimir Kara-Murza kutsus oma pooldajaid üles mitte alla andma pärast teise opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi hiljutist surma.

Kara-Murza sõnul on masendus praegustes oludes mõistetav, ent alla ei tohi anda.

“Me võlgneme oma langenud seltsimeestele töö jätkamise veelgi suurema innuga, et saavutada see, mille nimel nad elasid ja surid – teha Venemaast normaalne, vaba, euroopalik, demokraatlik riik. Mul pole vähimatki kahtlust, et nii ka läheb. Keegi ei saa tulevikku peatada, ükskõik kuidas nad seda ka ei tahaks. Seepärast me ei saa lubada mingit meeleheidet, mingit käegalöömist. Ljoša Navalnõi ütles ise, et ärge andke alla. Me ei tohi alla anda,” rääkis Kara-Murza.

Kara-Murza esines üleskutsega videosilla kaudu Omski vangla ja Moskva kohtusaali vahel, kus tema edasikaebust arutati. Kohus lükkas Kara-Murza kaebuse tagasi ning tema 25-aastane vanglakaristus jäi jõusse.

Kara-Murza on julgustanud oma toetajaid mitte alla andma pärast Aleksei Navalnõi surma. Ta on rõhutanud, kui oluline on jätkata võitlust demokraatia ja inimõiguste eest Venemaal. See kutsung on oluline, sest see näitab, et isegi rasketel aegadel peame jääma kindlaks oma väärtustele ja põhimõtetele. Navalnõi surm on kurb meeldetuletus sellest, kui oluline on jätkata võitlust autoritaarse režiimi vastu. Loodame, et Kara-Murza sõnad annavad tema toetajatele jõudu ja motivatsiooni jätkata võitlust õigluse eest.

Loe rohkem:  Sõja 720. päev:Borrell: Venemaa suur pealetung võib alata pärast Vene märtsivalimisi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga