Kallase torge Putini pihta: see oli spetsiaalne nimetamisoperatsioon | Välismaa

2318346h0f24t24

Estonia’s former Prime Minister Kaja Kallas recently made headlines with her sharp criticism of Russian President Vladimir Putin, calling his actions a “special naming operation”. This bold statement has sparked controversy and drawn attention to the tense relationship between Estonia and Russia. Kallas’ strong stance is not only a reflection of Estonia’s firm stance against Russian aggression, but also a reminder of the ongoing geopolitical tensions in the region. As Estonia continues to assert its independence and security in the face of potential threats, Kallas’ words serve as a powerful declaration of resistance and resilience.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäeval Brüsselis ajakirjanikele, et keeldub tunnistamast Venemaal eelmise nädalavahetusel toimunut poliitilist sündmust presidendivalimisteks.

“Ma keeldun tunnistamast neid valimisteks. See oli spetsiaalne nimetamisoperatsioon, sest need ei olnud valimised,” ütles Kallas Euroopa Ülemkogule saabudes rahvusvaheliste meediaväljaannete reporteritele.

Kallase sõnul tegelevad Venemaa võimud valimiste etendamisega, et näidata, justkui ka neil toimuks valimised, ehkki nad ka ise ei usu seda.

“Tegelikult on need suunatud ka sellele, et õõnestada meie valimisi, meie demokraatiat. Siis nad saavad öelda, et see on kõik üks ja seesama,” selgitas Eesti peaminister Venemaa võimude motiive.

“Seepärast me ei peaks neid nimetama valimisteks. Ma leian ka, et kuna me ei saa neid nimetada valimisteks, siis me ei saa teda tunnistada ka presidendiks,” lisas Kallas viidates Venemaa kauaaegsele liidrile Vladimir Putinile. “Ta on lihtsalt Putin,” sõnas Eesti valitsusjuht.

Kallase antud nimetust Venemaal 15.-17. märtsini peetud niinimetatud presidendivalimistele võib pidada torkeks Venemaa liidri Putini suunas, kuna Putin keeldub 2022. aasta 24. veebruaril alustatud täiemahulist sõjalist kallaletungi Ukrainale nimetamast sõjaks, nõudes, et selle asemel kasutataks väljendit “sõjaline eriperatsioon”. Vene võimud karistavad neid, kes nimetavad Ukrainas toimuvat sõjaks.

Loe rohkem:  Blinken süüdistas Iraani Punase mere laevarünnakutele kaasa aitamises | Välismaa

Kallase torge Putini pihta on tekitanud palju kõneainet nii Eestis kui ka välismaal. See oli selgelt spetsiaalne nimetamisoperatsioon, mis näitab selget vastuseisu Venemaa liidri poliitikale ning käitumisele. Vladimir Putin on pikka aega olnud meedia tähelepanu keskpunktis, olles sageli vastuolulistes olukordades. Kallas suutis tabada seda tähelepanu ja pöörata selle oma kasuks, rõhutades Eesti seisukohta ning selget seisukohta demokraatia ja õigusriigi põhimõtete järgimisel. See sündmus tõestab veel kord Eesti julget ja otsustavat välispoliitikat Venemaa suhtes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga