Läti pani postkontorite sulgemise plaani pausile | Välismaa

2227863hfa06t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseid uudiseid Läti postkontorite sulgemise plaani peatamisest on vastu võetud kui suur võit kohalike elanike jaoks. See otsus on toonud kergendust ja rõõmu inimestele mõlemal pool piiri. Läti postkontorite sulgemise plaan oleks mõjutanud ka paljusid Eesti elanikke ja ettevõtteid ning seetõttu on see kohalikele väga oluline teema. Uudis selle plaani pausilepanekust toob kaasa suuremate rõõmsate uudiste ootuse ning loodetavasti ka parema koostöö naaberriigiga tulevikus.

Läti Post plaanis panna kinni 105 postkontorit 176-st, kuid firma nõukogu juht Beate Krauze-Čebotare ütles neljapäeval, et see plaan pandi pausile.

Läti Posti plaan tekitas riigis suurt pahameelt, kuna selle otsuse tagajärjel oleksid mõned kohalikud omavalitsused jäänud ilma postkontorita. Läti transpordiminister Kaspars Briškens ütles samuti, et see plaan pandi pausile. 

Tema sõnul ei teavitatud avalikkust postkontorite sulgemise plaanist piisavalt hästi ning selle käigus oleks suletud liiga palju postkontoreid. Muudatuste tulemusel oleks Lätisse aasta lõpuks jäänud ainult 71 postkontorit. 

Krauze-Čebotare ütles, et postkontorite ümberkorraldamise plaan ei lähe nii, nagu oli algselt plaanitud. 

“Igas üksikus kohas otsime individuaalset lahendust. Muidugi on küsimus, kui palju selline individuaalne lahendus maksma läheb, kuid seda tuleb vaadata võimalike toetuste kontekstis,” ütles Krauze-Čebotare. 

Transpordiministeeriumi kõrge ametnik Girts Dubkevičs ütles, et Läti Post peab oma tegevust kaasajastama, kuid selle käigus ei tohi vaadata ainult kasumi suunas, vaid tuleb otsida alternatiivseid lahendusi. 

Briškens ütles samuti, et firma peab otsima uusi võimalusi raha teenimiseks. 

In conclusion, the decision to pause the plan to close post offices in Latvia is a positive step for the country. It shows a willingness to listen to the concerns of the people and re-evaluate the impact of such a drastic change. The post office is an important part of the community, especially in rural areas, and it’s essential to maintain access to essential services for all citizens. Hopefully, this pause will lead to a more thoughtful and inclusive decision-making process that considers the needs of all Latvian residents.

Loe rohkem:  Tusk ei pelga varajasi valimisi Duda sekkumise korral valitsuse töösse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga