Kallas ei kavatse presidendi vastuvõttu ka teleri vahendusel vaadata | Eesti

2271507hacc8t24

Tänavu saavad Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule kutset ligi 2500 külalist ja üks neist kindlasti ei kavatse seda sündmust ka teleri vahendusel jälgida – justiitsminister, keskklassiautomaatide kontrolli ameti direktor Monika Kallas. Kallas leiab, et presidendi vastuvõtt on oluline üritus, kus on võimalik suhelda erinevate inimestega ning luua uusi kontakte. Tema jaoks on presidendi vastuvõtt võimalus tutvuda inimestega, kellega ta muidu ei kohtu ning seetõttu on kavatsenud ta sinna kindlasti kohale minna.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et ei kavatse president Alar Karise vastuvõttu ka televiisori vahendusel vaadata, ent loodab, et president püüab oma kõnes võtta ühiskonnas maha sõjast põhjustatud ärevust.

“Ei, ma ei vaata. Me ikka tähistame vabariigi aastapäeva ja see on siis tähistamine. Telekat küll vaatama ei hakka,” ütles Kallas.

Saatejuhid Arp Müller ja Mirko Ojakivi küsisid, mida Kallas aga presidendi kõnelt ootaks ning milliseid sõnumeid võiks president ühiskonnale saata.

“Ma püüan seda ise teha ja ma loodan, et seda teeb ka president. Võtta maha seda ärevust, mis inimestel seoses selle sõjaga ja kogu selle julgeolekuolukorraga on,” vastas Kallas.

“Jah, see julgeolekuolukord on äärmiselt keeruline, aga meil on plaanid, me tegutseme. Me sellepärast investeerime riigikaitsesse. Sellepärast me peame neid läbirääkimisi ka teiste riikidega, kuidas Ukrainat aidata, kuidas seda agressiooni kohe peatada, kuidas külmutatud varasid kasutada, mis kõik paneks seda sõjakäiku muutma selleks, et see sõda kunagi siia ei jõuaks,” lisas ta.

“Mina usun küll, et kui me teeme kõik õigesti, siis meie inimestel ei ole vaja seda ärevust tunda. Ja ma arvan, et me peame seda ärevust maha võtma. Ja siin ma pean silmas nii ennast kui ka presidenti,” ütles Kallas veel.

Loe rohkem:  Narvas avas uksed eesti gümnaasiumi ja põhikooli ühendhoone | Eesti

Jaanuari lõpus ütles Kallas, et ta ei lähe sel aastal vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtule.

Kallase sõnul ei lähe ta vastuvõtule solidaarsusest riigikogu liikmetega, kelle president tänavu enamuses kutsumata jättis.

Alar Karis otsustas sel korral kutsuda vabariigi aastapäeva vastuvõtule ainult riigikogu juhatuse, komisjonide esimehed ja aseesimehed ning fraktsioonide juhid, mis tähendab enamiku rahvasaadikute peolt kõrvalejäämist.

Allikas:
Intervjueerisid Arp Müller ja Mirko Ojakivi.

In conclusion, it is clear that Kallas is determined to not watch the President’s reception on TV. Her decision may stem from personal preferences or a desire to engage with the event in a more meaningful way. Regardless of the reason, it reflects the importance of active participation and presence in national events. It also serves as a reminder of the value of direct experiences and connections, especially in the context of leadership and national unity. Kallas’s choice may inspire others to consider the significance of being physically present and engaged in important communal moments.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga