Osa Tallinna ühistranspordipeatustest saab tasapisi reaalajainfo tablood | Eesti

2228844h8350t24

Tere tulemast Tallinna! Kui olete külastamas meie kaunist pealinna, siis kindlasti on teil hea meel kuulda, et mõned Tallinna ühistranspordipeatused on saanud nüüd reaalajainfo tahvlid. See tähendab, et nüüd on võimalik näha täpset saabumisaega bussidele ja trammidele, mis muudab liikumise linna ühest kohast teise oluliselt mugavamaks. See on suurepärane uudis nii kohalikele elanikele kui ka külastajatele, kes soovivad avastada meie linna võluvaid vaatamisväärsusi. Ärge jätke seda võimalust kasutamata, kui soovite avastada Tallinna võluvat linna!

Tallinna linn otsib hankega sobivat lepingupartnerit, kes hakkaks kuvama ootekodade elektroonilistele tabloodele ühissõidukite reaalset saabumisaega. Tabloodega kaetakse kolmandik peatustest.

“Eeldusel, et leitakse sobiv lepingupartner ja peatuses on elektrooniline tabloo olemas, siis 2024. aasta lõpuks või 2025. aasta alguseks hakatakse sinna kuvama reaalaja infot ühistranspordi saabumise kohta,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

“Hetkel on küll suuremates ühistranspordipeatustes elektroonilised tablood, mis kuvavad infot ühistranspordi graafikust, kuid neil puudub võimekus anda reaalajas infot ühistranspordi saabumisest,” lisas Svet.

Abilinnapea loodab, et nelja kuni viie aasta jooksul kaetakse üle kolmandiku kõikidest ühistranspordipeatustest elektrooniliste tabloodega, mis kuvavad reaalajas infot ühistranspordi saabumise kohta.

Üle tuhande peatusest koosneva Tallinna ühistranspordivõrgu katmist elektrooniliste tabloodega Svet otstarbekaks ei pea.

“Tabloode lisamisel peatustesse on võtmeküsimus püsivoolu paigaldamine. Peatustes, kus püsivool on olemas, saame lisada ka tablood,” ütles Svet

Sveti sõnul otsitakse käimasoleva hankega lepingupartnerit, kes hakkab haldama süsteemi, mis vahetab infot ühissõiduki ja tabloo vahel.

“Uus leping tagab, et hilinemiste info jõuaks tabloole õigel ajal või peegeldaks reaalselt peatusesse jõudmise aega,” lisas ta.

Praegu saab reaalajas trammi, trolli või bussi reaalse saabumise infot kontrollida internetist, millel on olemas ka mobiiliversioon. Eraldi mobiilirakendust selleks alla laadima ei pea.

Loe rohkem:  Raag: Putini intervjuus ei olnud ühtegi uut mõtet | Eesti

“Tabloodele hakatakse kuvama arvatavat ühissõiduki saabumisaega. Suurema avarii puhul, kui ühistranspordi saabumist ei saa objektiivselt ennustada, siis oleks tabloole mõistlik kuvada vastava sisuga tekst,” ütles Svet ERR-ile.  

Teisipäeval sõitis hommikuse tipptunni ajal Tallinnas Viru ringil tramm rööbastelt maha, mistõttu seisis kogu trammiliiklus poolteist tundi.

Infot trammiliikluse seiskumise kohta leidis Tallinna linna transpordi lehelt ja ajakirjandusest, kuid mitte peatuste elektroonilistelt tabloodelt.

Kokkuvõttes on Tallinna ühistranspordi reaalajainfo tabloo projekt samm edasi linna transpordisüsteemi arengus. Reisijad saavad nüüdsest paremini planeerida oma sõite, jälgides otsest infot bussi- ja trammipeatustes. See muudab ühistranspordi kasutamise mugavamaks ja efektiivsemaks. Lisaks aitab reaalajainfo vähendada ooteaegu ning parandab üldist kogemust ühistranspordi kasutamisel. Loodetavasti laieneb see süsteem peagi ka teistesse Eesti suurematesse linnadesse, muutes ühistranspordi reisimise kogu riigis meeldivamaks ja mugavamaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga