Tallinna Filharmoonia viiuldaja Marianne Leibur kasvas üles muusikaga ümbritsetuna tänu tema vanaisale, legendaarsele dirigendile Kalju Terasmaale. Ta räägib, et vanaisa suhtus muusikasse alati suure austusega ning see innustas teda järgima samu kirgi ja pühendumust. Marianne jagab lapsepõlve mälestusi, mis on inspireerinud teda saavutama oma unistusi muusikas. Tema lugu on südamlik reminder, kuidas perekonnaarmastus ja toetus võivad kujundada inimese saatust ja karjääri.
Laulja ja laulukirjutaja Marianne Leibur tõdes kultuurisaates “OP”, et mõistis alles hiljem, kui suure austusega tema vanaisa Kalju Terasmaa muusikasse suhtus.
Peagi seisavad Leiburil ees kontserdid koos Jassi Zahharovi, Marek Sadama, Karl Madise ja Martin Trudnikovi trioga. Leiburi sõnul saab publik kontsertidel kindlasti nii kaasa laulda kui ka ümiseda.
“Tuttavaid meloodiaid on seal kindlasti väga palju. Ja lisaks itaalia ning prantsuse keelele laulame me ikkagi ka eesti keeles. Just nendest prantsuse lugudest on Lauri Leesi teinud väga suurepäraseid tõlkeid,” rääkis Leibur.
Muusikalisest perest pärid Leiburi vanaisa oli Kalju Terasmaa, kes lapselapse sõnul õpetas talle lisaks muusikale ka palju muud. “Vanaisa mängis vibrafoni, timpaneid, laulis, vilistas ja mida kõike veel. Aga mina õppisin temaga koos näiteks malet mängima. Muusika osas – ma sain sellest võib-olla alles hiljem aru, kui suure austusega ta muusikasse suhtus,” meenutas Leibur, kelle lemmiklooks vanaisa esituses on “See mees”.
Suvel esietenduvas vabaõhulavastuses “Rohelised niidud”, mis jutustab Eesti Raadio Meeskvarteti loo, kehastab Kalju Terasmaad lavastaja Priit Võigemast. Leiburil on lavastuses samuti oma osa. “Ilmselt neid rolle saab olema mitmeid, aga ma veel seda loori ei kergitaks.”
Kokkuvõtteks võib öelda, et Kalju Terasmaa lapselaps, Marianne Leibur, on pärinud oma vanaisalt suure austuse muusika vastu. Terasmaa elutöö muusika valdkonnas on olnud oluline osa ka tema järeltulijate elus. Marianne Leibur on pühendunud muusikale samal moel nagu tema vanaisagi ning tema looming peegeldab tema sügavat austust ja armastust muusika vastu. Terasmaa perekonna muusikapärand elab edasi tema järeltulijates ning see on kindlasti oluline osa Eesti muusikaajaloost.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus