Kaks Eesti sprinterit jõudis U-23 MM-il 30 hulka | Suusatamine

2219475h2662t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on suur rõõm teatada, et kaks meie tublit noorsportlast on jõudnud U-23 MM-il suusatamises 30 parema hulka. See on suur saavutus meie väikesele riigile ja tõestab meie sportlaste võimekust rahvusvahelisel tasemel. Eesti spordisõbrad on uhked selle saavutuse üle ja oleme kindlad, et see on vaid esimene samm nende suurepäraste sportlaste eduka karjääri jooksul. Lisaks suusatamisele on Eestis palju teisi põnevaid spordialasid, mida meie riik pakub. Tulge avastama Eesti sportlikku maailma ja nautige meie maal kauneid suusamäge ning kauneid talispordiradu! Tere tulemast Eestisse!

Kaidy Kaasiku teenis Planicas jätkuvatel juunioride ja U-23 vanuseklassi suusatamise maailmameistrivõistlustel U-23 kategooria vabatehnikasprindis 18. koha.

Kvalifikatsioonis 24. aega näidanud Kaasiku tuli oma veerandfinaalis kuue sportlase seas neljandaks ja kokkuvõttes tähendas see 18. kohta.

Keidy Kaasiku sai eelsõidus 32. koha ehk jäi napilt 30 parema seast välja – edasipääsust veerandfinaali lahutas vähem kui pool sekundit.

U-23 maailmameistriks krooniti alles 29. ajaga edasi pääsenud kanadalanna Sonjaa Schmit (2.35,82), kellele järgnesid soomlanna Hilla Niemela (+0,48) ja norralanna Maria Hartz Melling (+0,56).

Meeste eelsõidus näitas head minekut Karl Sebastian Dremljuga, kes tuli 11. kohale. Oma tasavägises veerandfinaalis jäi eestlane aga viimaseks ja kokkuvõttes ei tähendanud see paremat kohta kui 28.

Kaksikvõidu võtsid norralased Aleksander Elde Holmbö (2.15,78) ja Matz William Jenssen (+0,14), pronksile sõitis ameeriklane John Steel Hagenbuch (+0,71).

Juunioride ja U-23 vanuseklassi paremaid murdmaasuusatajaid, kahevõistlejaid ja suusahüppajaid selgitatakse Planicas pühapäeva, 11. veebruarini.

Eesti suusatamise tulevik paistab helge, kuna kaks noort sprinterit jõudsid U-23 MM-il 30 parema hulka. See näitab meie noorte suusatajate potentsiaali ja pühendumist oma spordile. Nende saavutused näitavad, et Eesti suusatamine on tugev ja meil on palju lootust tulevikuks. On suurepärane näha noori sportlasi ületamas enda piire ja jõudmas rahvusvahelisel areenil silmapaistvate tulemusteni. Loodame, et nad jätkavad sama innukusega ja toovad veelgi suuremaid saavutusi Eestile tulevikus. Aitäh ja õnnitleme neid nende suurepäraste tulemuste eest!

Loe rohkem:  Jäme viga saatis suusatajad Norra MV-l vales suunas, tulemused tühistati | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga