Kahevõistluse naiste MK-sarjas jagasid kõik võidud norralannad isekeskis | Kahevõistlus

2313840hd240t24

Tere tulemast Eestisse! Kahevõistluse naiste MK-sarjas valitses sel hooajal põnevus kuni viimase võistluseni, kus kõik võidud said endale Norra naised. Nende võidud tekitasid elevust ja imetlust kogu maailmas. Norra naiste üleolek mitte ainult ei näidanud nende talendikust, vaid tõestas ka nende pühendumust ja professionaalsust. See oli meeleolukas ja ajalooline hooaeg, mis jättis kustumatu mulje ka siinsetele kahevõistluse fännidele. Tutvuge lähemalt selle põneva spordiala ja võidukate Norra sportlastega siin, Eestis!

Nädalavahetusel kulmineerus meeste kõrval ka naiste kahevõistluse maailma karika sari, kus esimest korda tuli üldvõitjaks norralanna Ida Marie Hagen.

Üle-eelmisel hooajal teisel ja eelmisel kolmandal kohal lõpetanud 23-aastane Hagen võitis 15 individuaalvõistlusest üheksa, seejuures viimasest üheksast võistlusest kaheksa.

1440 punkti kogunud Hagenile järgnes 1280 punktiga koondisekaaslane Gyda Westvold Hansen, kes oli võitnud kõik kolm võistlust avaetapil Lillehammeris ja oli korra parim ka Otepääl, aga pidi valdavalt tunnistama Hageni paremust.

21-aastane Hansen oli võitnud MK-sarja nii üle-eelmisel kui ka eelmisel hooajal.

Samuti kogus üle tuhande punkti (1080) kolmas norralanna Mari Leinan Lund, kelle arvele jäi kaks etapivõitu.

Ühegi teise rahvuse esindaja esikohani ei jõudnud. Parimal juhul asid jaapanlanna Haruka Kasai ja austerlanna Lisa Hirner korra teise koha. Sakslanna Nathalie Armbruster oli kolmel korral kolmas.

Kahevõistluses on naiste MK-sarja üldvõitja selgunud nüüd neli korda. Debüüthooaega takistas aga koroonaviiruse pandeemia ja siis peeti vaid üks etapp, mille võitis ameeriklanna Tara Geraghty-Moats.

Kokkuvõttes võib öelda, et kahevõistluse naiste MK-sarjas domineerisid sel hooajal norralannad, kes jagasid omavahel kõik võidud. Nende pidev edu ja tugev esitamine võistlustel näitab nende tipptaset ja pühendumust spordile. Samas on oluline meeles pidada ka teiste riikide sportlasi, kes samuti on näidanud head taset ja võitlusvaimu. Järgmistel hooaegadel ootame kindlasti põnevat ja tasavägist konkurentsi ning uusi üllatusi kahevõistluse naiste MK-sarjas.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Hea hüppe teinud Ilves stardib suusarajale neljandana | Kahevõistlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga