Kaasikud tulid Lahti MK-etapil kümne hulka | Suusatamine

1840661he4adt24

Eesti suusatajad ei jätnud end seekord metsa ja hõivasid kõrge koha Lahti MK-etapil. Kaasikute tugev etteaste viis nad kümne parima hulka ning tõi uhkuse kaasmaalastele. Karmides tingimustes võideldes näitasid nad oma visadust ja oskusi, mis viisid nad edukalt finišijoonele. Eesti suusatajate saavutus tõestab nende pühendumust ja professionaalsust ning tõotab põnevaid võistlusi veelgi hulgalisemates MK-etappides.

Eesti murdmaasuusatajad Kaidy ja Keidy Kaasiku teenisid maailma karika etapil Lahtis klassikatehnika paarissprindis kümnenda koha.

Kvalifikatsioonist pääsesid Kaasikud viimastena ehk 15. võistkonnana edasi, aga põhivõistlusel õnnestus viis paari seljataha jätta.

Naiste seas võidutsesid rootslannad Jonna Sundling ja Linn Svahn (18.51,77), kes edestasid järgnevaid enam kui paarikümne sekundiga.

Heitluse teisele kohale võitis Soome I (Krista Pärmäkoski – Johanna Matintalo; +24,75) ja kolmandaks tuli Saksamaa I (Katharina Hennig – Laura Gimmler; +25,41). Kaasikud kaotasid võitjale minuti ja 6,48 sekundiga.

Meeste seas jäid Martin Himma ja Marko Kilp esimestena finaalist välja ehk said 16. koha. Seejuures edestas Kanada II võistkond (Pierre Grall-Johnson – Sasha Masson) neid vaid 0,27 sekundiga. Alvar Johannes Alev ja Karl Sebastian Dremljuga teenisid 25. koha.

Finaalis hõivasid kaks esimest kohta Norra paarid Paal Golberg – Johannes Hosflöt Kläbo (16.56,74) ja Haavard Solaas Taugböl – Even Northug (+4,08). Kolmandaks tuli Soome I (Iivo Niskanen – Lauri Vuorinen; +6,86).

Laupäeval on Lahtis kavas 20 km eraldistardist klassikatehnikasõidud ja pühapäeval individuaalsprindid vabatehnikas.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kaasikud on taas tõestanud oma suurepärast vormi ja oskusi suusatamises, tulles Lahti MK-etapil kümne parema hulka. See on suur saavutus nii neile endile kui ka kogu Eesti suusatamisvõistkonnale. Nende pühendumus ja treeningute kõva töö on kindlasti vilja kandnud ning innustab nii noori suusatajaid kui ka fänne üle kogu riigi. Loodame näha neid ka tulevikus edukalt esinemas rahvusvahelistel võistlustel ja tõstmas Eesti suusatamise mainet kõrgemale tasemele.

Loe rohkem:  Viru maratoni võitis Raido Ränkel, kiireim naine selgus fotofinišiga | Suusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga