EL vabastas Ungarile kaks miljardit eurot külmutatud raha | Välismaa

2290332h343bt24

EL vabastas Ungarile kaks miljardit eurot külmutatud raha, tuues kergendust Ungari majandusele. See otsus mängib olulist rolli suhete parandamisel ELi ja Ungari vahel ning aitab stabiliseerida piirkonna majandust. Külmutatud raha vabastamine näitab ELi pühendumust toetada liikmesriike rasketel aegadel ning võib anda tõuke ka teistele riikidele, kes on sarnases olukorras. See samm võib olla oluline samm majandusliku stabiilsuse taastamiseks ja koostöö tugevdamiseks ELi liikmesriikide vahel.

Euroopa Komisjon vabastas kaks miljardit eurot Ungarile mõeldud, kuid varem õigusriigi rikkumiste tõttu külmutatud vahenditest.

Komisjoni pressiesindaja Stefan de Keersmaecker sõnul vabastati vahendid, sest Ungari täitis hariduse ja soolise võrdõiguslikkuse tingimused, mille seadis varem Budapestile Euroopa Komisjon, edastab Bloomberg.

Tegemist on osaga rohkem kui 30 miljardist eurost, mis olid külmutatud õigusriigi väidetavate rikkumiste tõttu. Budapesti hiljuti täidetud tingimused pole aga seotud Euroopa Liidu murega õigusriigi või korruptsiooni pärast.

EL vabastas detsembris veel 10,2 miljardit eurot Ungarile mõeldud vahenditest pärast seda, kui peaminister Viktor Orbani juhitud Ungari valitsus täitis kohtusüsteemi sõltumatusega seotud tingimused.

Reedel avalikustatud otsuse järel jääb külmutatuks veel 19 miljardit eurot Ungarile mõeldud Euroopa fondide vahendeid, ütles de Keersmaecker. Umbes pool neist vahenditest on osa pandeemiaaegsest Euroopa taasterahastust ja veel pool on Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi külmutatud vahendid.

Kokkuvõttes võib öelda, et Euroopa Liit on lõpuks vabastanud Ungarile kaks miljardit eurot varem külmutatud raha. See samm on oluline samm suhete parandamisel ELi ja Ungari vahel ning võib aidata kaasa majanduslikule stabiilsusele ja arengule Ungaris. Samal ajal näitab see ELi pühendumust toetada oma liikmesriike raskel ajal ning julgustab riike järgima ELi norme ja väärtusi. Jääme huviga ootama, kuidas see raha mõjutab Ungari majandust ja kuidas ELi ja Ungari suhted tulevikus arenevad.

Loe rohkem:  Iraan kruvib pingeid ja korraldas Iraagis raketirünnaku | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga