Juunioride segateate võitis Otepääl Norra, Eesti nelik 17. | Laskesuusatamine

2274114h1e94t24

Eestis toimunud laskesuusatamise võistlustel võitis juunioride segateatesõidu Norra võistkond, jättes seljataha kodumaa neliku. Spannava võistluse käigus näitasid noored sportlased oma oskusi ja võimeid, pakkudes publikule põnevat ja pingelist meelelahutust. Eesti neliku 17. koht on siiski suurepärane saavutus ning näitab meie noorte laskesuusatajate tugevat potentsiaali ja pühendumust spordile. Järgmised võistlused annavad neile kindlasti võimaluse end tõestada ja edasi areneda.

Otepääl peetavatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitis tuulistes tingimustes peetud juunioride segateatesõidu Norra, Eesti sai 17. koha.

Avavahetust sõitnud Mehis Udam pidi käima ühel trahviringil ja andis vahetuse Ivar Všivtsevile üle kaheksandana. Všivtsev läks esimese tiiru järel kahele trahviringile, püstitiirus jäi üles üks märk ning Lisbeth Liivi saatis ta rajale 17. kohal. Liiv tõstis Eesti 12. kohale, aga kahjuks pidi ankrunaine Violetta Konopljova käima esimese tiiru järel kolmel trahviringil. Ühtekokku seitsmel trahviringil käinud ja 19 varupadrunit võtnud Eesti sai 17. koha (+10.22,2).

Maailmameistriks tuli Norra (2+11), edestades mullust võitjat Saksamaad (3+16) 13,3 sekundiga. Pronksi võitis Otepääl võimsa viimase ringi teinud Austria, kaotust võitjatele tuli 36,5 sekundit.

Laupäeval on juunioridel võistlusvaba päev, pühapäeval on kavas tavadistantsid. Võistlustele saab kaasa elada ERR-i spordiportaali otseülekannete vahendusel.

Enne võistlust:

Võistkondi on stardis 28, Eesti kannab vastavalt mullusele kohale stardinumbrit 17. Eesti neliku moodustavad Mehis Udam, Ivar Všitvtsev, Lisbeth Liiv, Violetta Konopljova.

Tiitlikaitsja on Saksamaa.

Otepääl toimuvad maailmameistrivõistlused on noorte ja juunioride jaoks viimane rahvusvaheline võistlus sel hooajal. Kaheksal võistluspäeval astub Otepääl starti ligi 500 sportlast. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, tavadistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis.

Kuigi Eesti nelik saavutas laskesuusatamise juunioride segateates võistlusel Otepääl neljateistkümnenda koha, võitis võistluse Norra meeskond. See näitab, et Eesti noored sportlased peavad veel tööd tegema, et jõuda rahvusvahelisel tasandil konkureerima tugevamate riikidega. Siiski on oluline meeles pidada, et kõik võistlused on õppimiseks ja arenguks ning Eesti laskesuusatajatel on kindlasti potentsiaali tulevikus suuremate saavutuste poole liikuda. Jääme ootama nende noorte talentide edaspidiseid saavutusi ja jätkuvat pühendumist spordile.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Eesti naiskond sõidab üle eelmise etapi 12. koha? | Laskesuusatamine