Jõulumäel saab suusatada veel nädala jagu | Eesti

2311710h7719t24

Tere tulemast Jõulumäele! Siin saad nautida veel ühe täiusliku suusapäeva enne talve lõppu. Olgu sul kogemusi suusatamisel või mitte, see imeline Eesti kuurort pakub midagi kõigile. Jõulumäe võlu seisneb mitmekesisuses – alates lumistest nõlvadest kuni maaliliste vaadeteni. Naudi lõõgastavat päeva suusatades sõpradega või pereliikmetega ning loo mälestusi, mis kestavad terve elu. Ära maga maha võimalust kogeda Jõulumäe võlu enne kui talv lõpeb!

Kuigi kunstlumega radadel kannatab praegu veel suusatada, on tükk aega püsinud päevaste plusskraadidega suusaradade korras hoidmine järjest keerulisem ja lähinädalatel saab suusahooaeg ilmselt läbi.

Kui Haanja suusarajad asuvad kõrgemal ja looduslik lumikate püsib seal kauem, siis Pärnumaal on looduslik lumi suusaradadelt kadunud juba ammu ja suusatada saab veel vaid kunstlumel, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Jõulumäe tervisespordikeskuse juhatuse liige Eido Tasalain ütles, et avatud on 2,5 kilomeetrine suusarada. “Suusaolud on sellised, et kui väljas on plusskraadid, siis natuke vesine see lumi on. Hiljemalt 1. aprillil me selle suusaraja sulgeme ja julgen öelda, et terve järgmise nädala veel saab kindlasti täispika ringi suusatada,” sõnas Tasalain.

Jõulumäel on suusaraja valmistamiseks kulunud umbes 800 000 ämbritäit vett, kuid päevased plusskraadid teevad järjest keerulisemaks ka kunstlumega raja hooldamise.

“Nüüd siin märtsikuus, eriti viimased kolm päeva, on hooldus muutunud hommikuks, kuna kunstlumel on ka veel see erisus, et ta läheb jäässe. et kui väljas sajab vihma, siis kunstlumi läheb jäässe ja kui õhtul ära hooldada, siis on jääväli ja siis saab uiskudega,” ütles Tasalain.

Talverõõme ei jagu ilmselt enam kauaks ka Pärnusse Raeküla terviserajale, kus head talvised olud on asendumas jää, vee ja murulappidega.

Kui suusatada enam ei saa ja ees on must maa, siis kümmekond meetrit eemal võib ühineda kettagolfaritega.

Loe rohkem:  Sulailm on mitmel pool metsaraie peatanud ja väljaveo pausile pandud | Eesti

Kokkuvõttes on Jõulumäe suusakeskuses suusatamine veel jätkuvalt võimalik ning külastajatel on võimalus nautida suusarõõme veel vähemalt nädala jagu. Eesti talv on pakkunud suurepäraseid tingimusi suusaharrastajatele ning Jõulumäe rajad on olnud hästi hooldatud ja valmis kasutamiseks. Seega tasub kindlasti ära kasutada see harukordne võimalus ning nautida suusatamist kaunis Eesti looduses enne hooaja lõppu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga