Janika Lõiv finišeeris Hispaanias esikümnes | Jalgrattasport

2253960hd564t24

Eesti rattur Janika Lõiv on tõeline maailmaklassi sportlane, kes on võitnud südamed nii kodus kui ka rahvusvahelisel areenil. Hiljuti näitas ta oma jõudu ja oskusi Hispaanias, kui ta finišeeris esikümnes jalgrattasõidus. Tema pühendumus, sihikindlus ja kirg rattaspordi vastu on inspireeriv ning teeb temast tõelise eeskuju noortele sportlastele üle kogu maailma. Janika Lõiv tõestab korduvalt, et Eesti ratturid on tugevad ja võimelised võistlema parimatega. Tema saavutus Hispaanias on vaid üks näide tema suurest potentsiaalist ja sära tulevikus.

Maastikurattur Janika Lõiv (KMC Ridley MTB Racing Team) pälvis Hispaanias peetud HC kategooriaga olümpiakrossi võistlusel Shimano Supercup Massi Banyoles 10. koha. Võitjaks tuli valitsev maailmameister Pauline Ferrand Prevot (Ineos Grenadiers).

Ferrand Prevot (1:23.18) edestas ühe minuti ja kolme sekundiga šveitslannat Jolanda Neffi (Trek Factory Racing – Pirelli) ning ühe minuti ja 25 sekundiga ameeriklannat Savilia Blunki (Decathlon Ford Racing Team). Valitsev Eesti meister Lõiv jäi võitjale alla viie minuti ja 27 sekundiga, vahendab EJL.ee.

“Teadsin, et sõit tuleb vaimselt ja füüsiliselt keeruline. Stardiringil tegin rabistades palju vigu ja jäin taha. Alates esimesest täisringist hakkasin positsioone parandama ja suutsin natuke ettepoole sõita, aga suurem grupp oli juba läinud selleks ajaks,” rääkis Lõiv võistluse järel.

“Edasi proovisin oma sõitu teha. Liikusin koos üheksanda koha naisega, aga viimastel ringidel hakkasid veteranid, kuni 23-aastased ja juuniorid ette jääma. Lena Gerault’l õnnestus neist paremini mööda saada ja sai lõpuks väikese vahega eest ära,” lisas Lõiv.

Teise eestlannana stardis olnud Merili Sirvel (Trey Trek Team) sai 20. koha, kaotades võitjale üheksa minuti ja 42 sekundiga.

Küprosel peeti nädalavahetusel 1. kategooriaga Sunshine Cupi teine ja kolmas võistlus. Laupäeval sõidetud võistlusel pälvis esikoha hollandlanna Anne Terpstra (Ghost Factory Racing; 1:19.53), edestades kaasmaalannat Lotte Koopmansi (KMC Ridley MTB Racing Team; +0.47) ja tšehhitari Jitka Cabelickat (Gapp System – Kolofix MTB Racing Team; +2.42). Eesti maastikuratturid Mari-Liis Mõttus (+8.15) ja Janelle Uibokand (+16.17) said vastavalt kuuenda ja 12. koha.

Loe rohkem:  Tiimikaaslase võidule aidanud Mihkels sai Austraalias seitsmenda koha | Jalgrattasport

Pühapäeval peetud võistlusel kolme parema seas muutuseid ei toimunud. Terpstra teenis järjekordse võidu (1:13.48), Koopmans kaotas talle kahe minuti ja 18 sekundiga ning Cabelicka nelja minuti ja 36 sekundiga. Mõttus (+11.10) sai kaheksanda ja Uibokand (+19.31) 12. koha.

Kokkuvõttes võib öelda, et Janika Lõivil oli väga edukas võistlus Hispaanias, kus ta finišeeris esikümnes. Tema tugev füüsiline vorm ja pühendumine jalgrattasportile olid selgelt näha tema tulemustes. See on suurepärane saavutus mitte ainult talle endale, vaid ka Eestile tervikuna, tõestades meie riigi sportlaste talenti ja võimekust rahvusvahelisel tasandil. Loodame, et Janika jätkab oma edujoont ning toob tulevikus veel palju võite ja tunnustust Eestile. Teda tuleks kindlasti tunnustada ja toetada tema edaspidises karjääris.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga