Jaan Mettik: kokandushuvilistele võiks naistepäevaks kinkida ka vanillitaime | Elu

2290587hda44t24

Tere tulemast Eestisse! Jaan Mettik, tuntud kokandushuviline ja kokaõpetaja, soovitab naistepäevaks kinkida midagi erilist – vanillitaime. See eksootiline taim mitte ainult ei kaunista kodu, vaid võimaldab ka ise kodus värsket ja maitsvat vanilli kasvatada. Mettik on tuntud oma kirgliku suhtumise poolest kokakunsti ning tema soovitust usaldavad paljud toiduhuvilised üle maailma. Üllata oma lähedasi ja sõpru sel aastal midagi erilisega – kingi neile vanillitaime ja lase neil avastada uusi maitseelamusi!

Taimetark Jaan Mettik tutvustas “Maahommikus” lähemalt vanillitaime, mida saab tema sõnul osta ka Eesti hästivarustatud lillepoodidest.

“Märtsi algus on aeg, kui kõik tahaksid midagi ilusat, midagi kevadist, naistepäev on ka tulekul, tahaks lilli kinkida ning üks moodne lill, mida sageli kingitakse, on orhidee ehk siis täpsemalt öeldes kuuking,” ütles taimetark Jaan Mettik ja lisas, et ei saa öelda, et kuuking oleks halb kingitus. “Tegemist on väga hea lillega, õitseb kaua, peab toas kenasti vastu.”

“Aga kui teil juhtub olema inimene, kellele te tahaksite lilli kinkida ja see inimene on kokanduslembene, siis võite talle kinkida ka vanillitaime,” mainis ta ja kinnitas, et seda taime on ka meie hästivarustatud lillepoodides saada. “Tegemist on loomupoolest ühe igati põneva taimega, erinevalt kuukingast on tema liaan ning looduses võibb ta kasvada kuni 30 meetri kõrguseks, potis ta loomulikult nii kõrgeks ei kasva, aga kolm-neli meetrit võib ta täis visata küll, seega peate arvestama, et talle tuleb koju tekitada mingi tugi, mida pidi ta ronida saab.”

Mettiku sõnul kasvatakse vanillitaime nagu tavalist orhideed. “Nimelt istutega ta mõnusasse kohevasse orhideemulda,” selgitas ta.

Kokandushuvilistele võiks tõepoolest olla suurepäraseks kingituseks vanillitaime Jaan Mettiku soovitusel. See tagaks värskete ja kvaliteetsete vaniljekaunade saamise ning avardaks oma oskusi ja teadmisi köögis. Mettiku õpetusi järgides saaks igaüks luua maitsvaid ja aromaatseid roogasid ning üllatada oma lähedasi eriliste maitseelamustega. Seega tasub kaaluda seda ideed järgmise naistepäeva kingituseks ja anda endale võimalus avastada uusi ja põnevaid maitseid.

Loe rohkem:  Presidendi vastuvõtul pakuvad kokad 17 400 suupistet | Elu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga