Eesti on alati tuntud oma kultuurilise mitmekesisuse ja loovuse poolest ning üks sisulooja, kes on viimastel aastatel siinsele kunstimaastikule jõuliselt jalajälje jätnud, on Karl-Gustav Kurn. Tema unikaalne lähenemine loomeprotsessile ning julgus väljendada end läbi erinevate kunstivormide on teinud temast silmapaistva tegija. Kurn on jõudnud ka Indiasse ning sealse kultuuriga kohtumine on mõjutanud teda sügavalt. Tema looming kõneleb selgelt ja ausalt ning lõpuks on õnnestunud ka teistel märgata ning austada tema töid tõsiselt.
“Ringvaates” jagas reisimuljeid sisulooja Karl-Gustav Kurn, kes käis koos välisministeeriumiga Indias visiidil. Tema sõnul võetakse sisuloojaid lõpuks tõsiselt ning nad saavad oma sõnumit maailmale levitada. Indiasse kutsuti ta kaasa sellepärast, et näidata oma jälgijatele, millega välisministeerium tegeleb ning teha välisministrit kui persooni inimestele rohkem tuttavaks.
“Eks ikka sellepärast võeti mind Indiasse kaasa, et ma oma jälgijatele näitaksin, millega välisministeerium tegeleb ning saaksin tuua ka Tsahkna persooni inimestele paremini tuttavaks,” selgitas 21-aastane sisulooja Karl-Gustav Kurn, miks välisministeerium tegi talle ettepaneku koos välisministriga Indiasse visiidile sõita. “Sisuloojatel ongi erinevad enda platvormid, kus me personaalse sõnumiga saamegi näidata, kuidas kõik maailm üldse töötab.”
Kurni sõnul käis ta esimest korda Aasias reisil ja seal oli väga põnev. “Seal kõnnivad ju ahvid tänaval vastu, söök on imemaitsev ja seal on täitsa teistsugune kultuur.”
“Kui visiidil käisime, siis kohtusin ka ministrite ja ärimeestega. Ma olin ise nagu päris minister,” ütles Kurn. “Eelmisel aastal on mind usaldanud ka NATO, Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu nõukogu ja tänu neile olen ma saanud liikuda ümber maailma ning näidata, kuidas nende organisatsioonid töötavad ja tuua seda sõnumit noortele inimestele lähemale, et kuidas see kõik päriselt käib. Mind valiti tervest maailmast tegema NATO tippkohtumisest ülevaatepostitusi.”
Kurni sõnul on tal jälgijatega oma kogukond. “Ma olen iga päev nendega interaktsioonis, kuulan nende muresid, kõik inimesed ongi ju tänapäeval sotsiaalmeedias. Meie sisuloojatena toomegi inimesteni neid sõnumeid, mida on vaja tuua. Sisuloomine on praegu väike töö, hobi, millega ma elatist teenin. Organisatsioonidega tehtud koostöö eest ei ole mulle eraldi makstud, et ma teeksin neile sisu. Nad on lihtsalt pakkunud mulle võimaluse avada uksed ja mina olen ustest lihtsalt läbi läinud.”
Välisministeerium on minu tööga küll praegu rahul olnud, leidis ta. “Lõpuks võetakse ka sisuloojaid tõsiselt ja me saame enda sõnumit levitada ka maailmale.”
“Mina näitan oma persoonibrändi alt kõike, ma tahangi inspireerida inimesi, olla eeskujuks, tuua nendeni kvaliteetset meelelahutust. Ma lihtsalt teen kõike.”
Kurn on enda sõnul täiesti tavaline üliõpilane, kes õpib Tamperes produtseerimist ja stsenaristikat. Soomes on ta elanud juba 15 aastat, sest ta pere kolis sinna elama.
Eesti sisulooja Karl-Gustav Kurni kogemus Indias näitab, et Eesti oma väike riik on võimeline rahvusvahelisel areenil silma paista. Tema saavutused ja kogemused on tõestuseks sellele, et ka väikesed riigid ja nende talentide võimed võetakse lõpuks tõsiselt. Kurni lugu innustab teisi Eesti loojaid ja kunstnikke julgema oma unistusi järgida ning näitab, et püsiv töö ja kirg oma ala vastu võivad viia suurte saavutusteni. Tänu sellistele eeskujudele saab Eesti kultuur ja loovus rahvusvaheliselt veelgi rohkem tunnustust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus