Teenetemärgi saanud Taimi Paljak: see ei ole lihtsalt võimalik | Inimesed

2248869h8cb6t24

Taimi Paljak, keda autasustati Eesti Vabariigi teenetemärgiga, on üks nendest haruldastest inimestest, kelle elulugu tundub olevat kui ime. Tema panus kohaliku kogukonna ja Eesti ühiskonna arengusse on kõike muud kui tavaline. Alustades oma tegevust altpoolt, on Paljak tõusnud silmapaistvaks ja inspireerivaks eeskujuks paljudele. Tema panus on märkimisväärne ning teenetemärk on vaid väike tunnustus tema suurepärase töö eest. Paljak on elav näide sellest, et pühendumus ja visadus võivad viia kõige uskumatumate tulemusteni. Tema lugu innustab meid kõiki järgima oma kirge ja unistusi ning püüdlema suuremate eesmärkide poole.

Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud ERR ilmateadustaja Taimi Paljak, kes on sünoptiku tööd teinud üle 40 aasta ei suutnud uskuda, et tavalisele inimesele, kes teeb oma igapäevatööd, annab president teenetemärgi. See ei ole lihtsalt võimalik, oli ta tunnustuse üle siiralt üllatunud.

“See on küll uskumatu, sest ma olen lihtsalt oma tööd teinud,” ütles sünoptik ja ERR ilmateadustaja Taimi Paljak. “Minu tee sünoptikuks oli täiesti juhuslik. Ülikoolis ma küll õppisin meteoroloogiat, aga vahetult enne seda, kui meil praktika algas, sai Helve Kotli osakonnajuhatajaks ja tema kindel soov oli, et siin peaks rohkem eesti kaadrit olema ja siis ta kutsuski meid siia praktikale. See määras juba kõik edasise.”

Paljaku sõnul sünoptiku töö talle väga meeldis ja kolleegid olid toredad ja nii see alguse sai. “Võib olla olen liiga laisk olnud, et siia olen jäänud. Ma olen sünoptiku tööd teinud üle 40 aasta.”

Meeldejäävamaid tööpäevi meenutades ütles Paljak, et 2005. aasta suur torm ja üleujutus olid ikkagi need sündmused, mis jäid meelde kõigile, kes tol ajal töötasid. “Õõvastav ja uskumatu oli see, et kõik niimoodi toimub ja suured alad üle ujutab. Torm on niisugune, mis on inimvõimetest üle ja andis märku looduse tohutust jõust.”

Loe rohkem:  Lastehaigla näitleja Merili Hirbaum: kõige tähtsam on kohalolek | Inimesed

“Te oleks võinud vähemalt ette teatada,” ütles Paljak, kes sai tunnustusest teada siis, kui ERR uudised kaamera ja mikrofoniga tema töölaua juurde sammusid.

“Nüüd on siis asi ametlik, sa oled meie rahvuslik aare,” ütlesid kolleegid.

“Ma ei tea, kas ma täna õhtul “Aktuaalsesse kaamerasse” ilma teadustama jõuan,” muheles Paljak. “Mul põlved nii värisevad.”

Teenetemärgi saanud Taimi Paljak on tõeline eeskuju meile kõigile. Tema pühendumus ja panus Eesti kultuuri ja hariduse edendamisse on imetlusväärne. Paljak on tõestanud, et läbi visa töö ja sihikindluse on võimalik saavutada suuri asju, ning tema Teenetemärk on selle väärt tunnustus. Tema lugu peaks inspireerima meid kõiki järgima oma kirgi ja unistusi ning andma lootust, et ka meie saame saavutada suuri asju. Taimi Paljak on tõestanud, et võimatu ei ole midagi muud kui sõna, ning tema lugu peaks olema innustav eeskuju kogu Eesti rahvale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga