Eesti paraujuja alustas MM-i medalivõiduga | Parasport

2317998h2298t24

Eesti paraujuja tegi ajalugu, alustades Maailmameistrivõistlustel medaliga. See saavutus on rõõmustav mitte ainult tema enda ja tema toetajate jaoks, vaid kogu Eesti rahva jaoks. Paraujumine on ala, mis nõuab erilist pühendumist, tahtejõudu ja eneseületamist ning see sportlane on selles osas eeskujuks paljudele. Tema saavutus on tunnustuseks mitte ainult tema enda talentidele, vaid ka sellele, kui kaugele võib jõuda sihikindlus ja töökus. Eesti on uhke sellise sportlase üle, kes on toonud riigile au ja rõõmu.

Türgis Antalyas alanud Downi sündroomiga ujujate maailmameistrivõistlustel võitis Keira Rattur pronksmedali.

Keira Rattur saavutas MM-i avapäeval 200 m rinnuliujumises kolmanda koha ajaga 3.56,62. Kuldmedali sai kaela prantslanna Marie Graftaux (3.51,82) ja hõbedale tuli Portugali esindaja Matilde Gaspar (3.54,78).

Eric Tött teenis 50 m seliliujumises viienda koha ajaga 41,29. Kaspar Paul Loik pälvis 200 m rinnuliujumises viienda koha (3.56,95) ja Hardi Pais oli samas finaalis kaheksas (3.57,89).

Paula Ploom nihutas 50 m seliliujumises isiklikku rekordit, lõpetades kokkuvõttes 12. kohal (51,49).

Järgmise nädala esmaspäevani toimuval MM-il osaleb kokku 170 sportlast 24 riigist. Eesti koondisesse kuulub kuus ujujat, lisaks eelmainitutele võistleb MM-il ka Ingel Õunmaa.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti paraujuja saavutas suurepärase alguse MM-il, võites medali. See näitab meie sportlaste suurepärast ettevalmistust ja pühendumist ning toob rõõmu kogu riigile. See saavutus innustab meid kõiki toetama ja julgustama meie parasportlasi nende edaspidistes võistlustes. Olgu see edu vaid esimeseks sammuks paljudest, mis veel ees ootavad, ning anname oma parima, et järgida nende eeskujul ja näidata maailmale, et Eesti suudab saavutada suuri asju spordis.

Loe rohkem:  Eesti paralümpiakomitee loodab Pariisi saata kuus või seitse sportlast | Parasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga