Ilmus Eesti loovuurijaid tutvustav lühifilmide kogumik | Film

2219376h8c0at24

Tere tulemast Eestisse! Täna tutvustame teile uut ja põnevat lühifilmide kogumikku, mis keskendub meie riigi andekatele loovuurijatele. Need lühifilmid annavad teile võimaluse sukelduda Eesti kultuuri ja kunstimaailma ning avastada meie unikaalset loomingut. Filmikogumik pakub mitmekesist valikut žanreid ja stiile, mis kindlasti panevad teid naeratama, mõtlema ja võib-olla isegi nutma. Olge valmis avastama Eesti talenti ja ilu läbi selle põneva lühifilmide kogumiku!

Muusika- ja Teatriakadeemia, Kunstiakadeemia ning Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koostöös on sündinud Eesti loovuurijaid tutvustav lühifilmide kogumik.

Oma loovuurimuslikke projekte tutvustavad kunstnikud, filmi, teatri- ja muusikainimesed. Kogumiku eesmärk on tutvustada ja teadvustada loomingulisel praktikal põhineva teadustöö olemust ja võimalusi meie teadus- ja haridusmaastikul.

“Me mõtlesime, et sellise loomingulise persooni või loova isiku tegevuse või praktika kaudu on kõige lihtsam ja parem ning saab kõige sügavamale minna loovuurimuse eripära selgitamisega,” ütles projektijuht Piret Epner.

Oma loovuurimuslikke projekte tutvustavad muusik Juhan Uppin, kunstnik ja disainer Kärt Ojavee, kunstnik Jaanus Samma, dramaturg Piret Jaaks, teatrikunstnik Liina Keevallik ja filmioperaator Elen Lotman.

Kokkuvõttes on see lühifilmide kogumik suurepärane võimalus tutvustada Eesti loovuurijate loomingut maailmale. Filmid annavad suurepärase ülevaate sellest, millist mitmekülgset kunsti ja loovust Eestis tehtud on. Need kirevad lood ja visuaalselt kaunid pildid suudavad kindlasti haarata vaatajate tähelepanu ning jätavad neile unustamatu elamuse. Nende lühifilmide kaudu saavad inimesed üle maailma aimu Eesti kultuurist ja kunstist ning see võib innustada uusi põlvkondi avastama Eesti loovuurijate loomingut.

Loe rohkem:  Ralf Sauter: Bob Marley eluloofilmi kõige haaravam osa on esimesed 20 minutit | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga