Ilm läheb veidi jahedamaks ja on jätkuvalt tuuline | ilm

2218470hb870t24

Tere tulemast Eestisse! Ilm on viimasel ajal veidi jahedamaks läinud ning tuuline ilm jätkub ka edaspidi. Kui oled tulnud Eestisse nautima kaunist loodust ja rannikulinna, siis ära lase ilmastikul end heidutada. Kuidas näiteks teha tuulisel päeval jalutuskäik mere ääres või nautida kuuma jooki mõnusas kohvikus, vaadates mereäärset vaadet? Eesti põhjamaine kliima pakub oma võlusid igal aastaajal ning tuuline ilm ei pea olema takistuseks meeldiva ajaveetmise ja elamuste nautimiseks.

Reedel tugev tuul püsib ja õhk läheb veidi jahedamaks.

Reede öö on vähese ja vahelduva pilvisusega, kohati võib sadada lund. Tuul puhub läänest ja loodest 6 kuni 11, iiliti 16, saartel ja rannikul kuni 21 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -4 kuni +2 kraadi. Ja teedel on libeduseoht.

Hommik on sajuta ja peamiselt selge taevaga. Lääne- ja loodetuul pisut vaibub ning õhutemperatuur jääb vahemikku -3 kuni +2 kraadi.

Ka päev on olulise sajuta, kuid õhtuks pilvisus tiheneb. Lääne-Eestis sajab lörtsi ja lund, saartel ka vihma. Tuul pöördub edelasse ning õhtuks taas tugevneb, seda just saartel ja läänerannikul. Õhutemperatuur jääb -2 ja +3 kraadi vahele.

Nädalavahetus toob vihma ja lörtsi ning tagasihoidlikud öised külmakraadid. Laupäeva päeval tuleb sooja 2 kuni 6 kraadi, pühapäeval 0 kuni 3 kraadi.

Uue nädala algul ilm jaheneb, nii öö kui ka päeva keskmised püsivad allpool 0 kraadi ning oodata on lund, kohati ka tuisku.

Kokkuvõttes võib öelda, et ilm läheb Eestis veidi jahedamaks ja tuulisemaks. See tähendab, et tuleb valmistuda jahedamateks ilmadeks ning kindlasti arvestada tuulega. Oluline on riietuda vastavalt ilmastikule ja võtta kaasa tuulekindlad rõivad. Samuti tuleks olla ettevaatlik välitingimustes liikudes ning jälgida ilmaprognoose. Kuigi ilm võib olla veidi ebamugavam, on oluline meeles pidada, et see on osa looduse tsüklitest ning ettearvamatud ilmad kuuluvad Eesti kliimasse.

Loe rohkem:  Kolmapäev on suurema sajuta, kuid tuiskab | ilm
See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga