Reede on vihmane | ilm

1860881hf5cft24

Tere tulemast Eestisse! Täna on Reede ja ilm on vihmane. See on ideaalne ilm, et nautida Eesti kaunist loodust ja kogeda muinasjutulist õhkkonda. Eestis on palju põnevaid tegevusi, mida saab teha vihmasel päeval. Olgu selleks siis külastus mõnda ajaloolisse muuseumi või meeldiv jalutuskäik mõnes hubases kohvikus, et nautida kohalikku kohvi ja maitsvat võikringleid. Ärge laske vihmasel ilmal end häirida, vaid avastage Eesti ilu ja võlu ka vihmaga!

Eelolevad päevad on vihmased, kuid senisest märksa soojemad.

Reede öö on pilvine, üksikute selgimistega. Kui öö hakul võib vaid kohati vähest vihma sadada, siis vastu hommikut jõuab saartele juba tihedam vihmasadu. Paiguti võib olla udu. Kagutuul tugevneb, puhudes 4 kuni 10, iiliti 14, saartel ja rannikul 6 kuni 12, iiliti 18 meetrit sekundis. Õhusooja on 0 kuni 3 kraadi.

Hommikul on taevas valdavalt pilves ning saartelt laieneb tihedam vihmasadu mandri lääneossa. Paiguti võib olla udu. Puhub kagutuul 4 kuni 10, iiliti 14, saartel ja rannikul 6 kuni 12, iiliti 18 meetrit sekundis. Plusskraade on 1 kuni 4.

Päeval on ilm pilvine ja vihmane. Vastu õhtut lääne pool sadu lakkab ja saartel pilvisus hõreneb. Puhub kagu- ja lõunatuul 5 kuni 10, iiliti 14, saartel ja rannikul 7 kuni 12, iiliti 18 meetrit sekundis. Sooja on oodata 2 kuni 6 kraadi.

Kui laupäev tuleb veel pigem pilvine, siis pühapäevast on juba ka selgimisi. Vabariigi aastapäev algab sajuta, kuid pärastlõunal levib üle mandri vihma- ja lörtsisadu. Öösel on temperatuur veel 0 kraadi lähedal, päeval tõuseb 2 ja 7 plusskraadi vahele. Pühapäev on olulise sajuta, kuid veidi jahedam ehk sooja on keskmiselt vaid 2 kraadi.

Uue nädala alguses läheb taas vihmale, kuid keskmine õhutemperatuur tõuseb +5 kraadi juurde.

Loe rohkem:  Neljapäev on sombune | ilm

Kokkuvõtvalt võib öelda, et reede oli tõepoolest vihmane päev. Sademed olid päeva jooksul ühtlased ning temperatuur püsis mõõdukas. Kuigi vihmane ilm võib tunduda mõnevõrra masendav, tuleb meeles pidada, et igal ilmal on oma ilu ja võlu. Vihm aitab loodust värskena hoida ning annab võimaluse veeta aega siseruumides, lugedes raamatut või nautides sooja jooki. Seega tasub ka vihmasel reedel leida midagi positiivset ja rõõmustavat ning olla tänulik selle eest, et meil on võimalus kogeda erinevaid ilmaolusid.

See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga