Võrumaal elavad Alpakad naudivad lume sees püherdamist | Eesti

2238666h79dct24

Tere tulemast Võrumaale, kus elavad armsad ja uudishimulikud alpakad naudivad talvist lõbu lume sees püherdamisega. Siin saad kogeda lähedalt nende toredaid mänge ja lõbusaid seiklusi lumistes oludes. Alpakade rõõmus meeleolu ja energiline olemus on nakkav ning pakub unustamatuid hetki kõigile külastajatele. Lisaks saad nautida kaunist Võrumaa maastikku ja tutvuda kohaliku kultuuriga. Olgu see siis perepuhkuse või sõpradega väljasõidu jaoks, alpakade juures veedad kindlasti unustamatu aja ning lood jäädavalt meeldejäävaid mälestusi. Tule ja avasta alpakade lõbus talvine maailm!

Võrumaal tegutsevas Sarve talu loomaaias elavad alpakad külma ei karda, küll aga ei meeldi neile märg ja niiske ilm.

tulevad tavaliselt meelsasti külalisi uudistama, kuid tänase tuulise ja niiske ilmaga pidi peremees Margus Metsalu neid värske kapsa ja heinaga tallist välja meelitama.

“Siis kui on hea külm ja niisugune kuiv külm, siis ei ole loomale üldse mingit probleemi. Alpakad ei salli seda niisket talve, kui on vihmane ja märg. Aga kui on külm ja kuiv, siis on kõik okei, nad kannatavad seda suurt külma ka,” rääkis Metsalu.

Eelmisel aastal Sarve talu alpakade kari suurenes ja selleks, et nii väikestel kui vanematel loomadel oleks jõudu talv üle elada, vajavad nad lisaks heinale veel lisatoitu ja vahel ka maiustusi.

“Lisaks tuleb kindlasti siis spetsiaalselt graanulit anda – nii-nimetatud jõusööta. Et sel aastal on heina kvaliteet halvem, siis tuleb seda jõusööta vastavalt rohkem ikkagi ette anda. Maiusena veel porgandit ja kapsast juurde, see on ikka mõnus,” ütles Metsalu.

Reporter Leevi Lillemäe küsis, et kui päike tuleb välja keset kümne kraadist pakast, kas nad siis tulevad oma tallist välja.

Loe rohkem:  Kudujate Koopiaklubi tegi üleskutse: kanna vabariigi aastapäeval kirikindaid | Eesti

“Jah, kindlasti. Siis tullakse päikese kätte mõnulema, päike ju soojendab – siis tullakse. Ja kui näiteks sajab värske lumi maha, siis tullakse lume sisse püherdama. Eks see talv on mõnus ka ikkagi,” ütles Metsalu.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Võrumaal elavad alpakad naudivad lume sees püherdamist väga. See on nende jaoks loomulik ja rõõmustav tegevus, mis teeb neile rõõmu ja aitab neil end hästi tunda. Samuti on see ka omaette vaatepilt, kuidas need armsad loomad lumega mängivad. See näitab, kui oluline on loomade heaolu tagamine ning nende loomulike vajaduste rahuldamine. Loodame, et ka tulevikus saavad alpakad Võrumaal nautida lume sees püherdamist ning inimesed saavad seda imetleda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga