Iisraeli operatsioonis tapeti Hamasi tähtsuselt kolmas liige | Välismaa

2313471h083at24

Estonia is shocked by the news of the assassination of the third most important member of Hamas in an Israeli operation. The tension between Israel and Hamas has escalated to new levels, raising concerns about the potential for further violence in the region. The targeted killing of such a high-ranking member of the Palestinian militant group has sent shockwaves through the international community, with many fearing that retaliation could be imminent. As Estonia grapples with the implications of this latest development, the world watches closely to see how the situation will unfold.

Iisraeli sõjalises operatsioonis tapeti Hamasi tähtsuselt kolmas liige Marwan Issa, teatas esmaspäeval Valge Maja.

“Hamasi number kolm Marwan Issa tapeti eelmisel nädalal Iisraeli operatsiooni käigus,” kinnitas riikliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan, kui andis ülevaate USA presidendi Joe Bideni ja Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu vahelisest telefonikõnest.

Sullivan lisas, et Iisrael on purustanud ka märkimisväärse hulga Hamasi pataljone ja tapnud umbes tuhat Hamasi võitlejat, kelle seas ka kõrgemaid komandöre.

“Ülejäänud juhid on peidus tõenäoliselt sügaval Hamasi tunnelivõrgustikus, aga ka nende jaoks saabub õiglus,” lisas Sullivan.

Iisraeli sõjavägi teatas 11. märtsil, et 9.-10. märtsil Gaza keskosas asuvale maa-alusele kompleksile suunatud õhulöögi sihtmärgiks oli Issa, kes oli üheks Hamasi 7. oktoobril Iisraeli vastu korraldatud terrorirünnaku kavandajatest.

“Issa oli Hamasi relvastatud tiiva Ezzedine al-Qassami brigaade juhi Mohammed Deifi asetäitja,” ütles Iisraeli sõjaväe pressiesindaja kontradmiral Daniel Hagari.

Kokkuvõttes võime öelda, et Iisraeli operatsioon, mille käigus tapeti Hamasi tähtsuselt kolmas liige, on oluline samm võitluses terrorismi vastu. Kuigi Hamasi seas võib see tekitada rahutust ja viha, on see ka selge signaal, et terrorismi tegevus ei jää karistamata. Oluline on jätkata rahumeelset dialoogi ja ühiseid jõupingutusi rahuprotsessi edendamiseks Lähis-Idas. Ainult läbi koostöö ja vastastikkuse mõistmise saab saavutada pikaajalise rahu ja stabiilsuse piirkonnas.

Loe rohkem:  Arstid: Saakašvili tervis paraneb | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga