Iisrael teatas kahe pantvangi vabastamisest | Välismaa

2255361hc3a5t24

Tere tulemast Eesti uudistesse! Iisraeli valitsus teatas põnevat uudist kahe pantvangi vabastamisest. See on suurepärane areng ja toob kaasa palju leevendust nii pantvangidele endile kui ka nende perekondadele. Uudis tuleb peagi pärast pikaajalist läbirääkimist ja see toob kahtlemata kaasa rahvusvahelist tähelepanu ja kergendust. Iisraeli püüdlused pantvangide vabastamiseks näitavad nende pühendumust oma kodanike turvalisusele ja heaolule. On ilus näha, kuidas jõupingutused ja läbirääkimised võivad viia selleni, et inimesed saavad koju tagasi.

Iisraeli armee teatas esmaspäeva varahommikul, et korraldas erioperatsiooni Gaza sektori lõunaosas asuvas Rafah’ linnas ja vabastas selle käigus kaks pantvangi.

Vabastatud pantvangid on 60-aastane Fernando Simon Marman ja 70-aastane Louis Har. Nad võeti pantvangi 128 päeva tagasi, kui terroriorganisatsioon Hamas alustas sõjalist rünnakut Iisraeli vastu. 

Iisraeli kaitsejõud teatasid, et nende tervislik seisund on hea ja nad viidi Tel HaShomeri haiglasse.

Uudis pantvangide vabastamisest tuli ajal, mil Rafah’ linna tabasid Iisraeli rünnakud. Punase Poolkuu väitel hukkus Iisraeli rünnakute tõttu ligi 60 inimest. Neid väiteid pole võimalik sõltumatult kinnitada, vahendas CNN. 

Rahvusvahelisi sõltumatuid ajakirjanikke Gaza piirkonda enamasti ei lasta , mistõttu pole ka täpselt teada, kui palju inimesi on hukkunud. Vett segab veel terroriorganisatsioon Hamas, mis levitab järjepidevalt sotsiaalmeedia kaudu valeinformatsiooni. 

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu on jäänud samas kindlaks seisukohale, et Hamasi ei ole võimalik võita rühmituse Rafah’ pateljone hävitamata ja eelmisel reedel andis ta relvajõududele käsu operatsiooniks valmistuda. Netanyahu lubas siiski tagada kõigile sõja eest sinna pagenud palestiinlastele ohtutu lahkumise võimaluse.

Abiorganisatsioonid hoiatavad samas, et maavägede operatsioon Rafah’s toob kaasa senisest veel rängema humanitaarkatastroofi.

Loodame, et Iisraeli teatatud kahe pantvangi vabastamine on esimene samm pingete leevendamise suunas Lähis-Idas. See on julgustav uudis ja lootustandev märk, et konfliktide lahendamiseks saab leida rahumeelseid võimalusi. Loodame, et see samm julgustab ka teisi osapooli astuma samme dialoogi ja kokkulepete suunas. Ainult läbi rahumeelse lähenemise ja vastastikuse mõistmise suudame luua aluse püsivale rahule ja stabiilsusele selles piirkonnas. Ka Estonia väike riigina saab anda oma panuse rahule Lähis-Idas, toetades dialoogi ja konstruktiivseid läbirääkimisi erinevate osapoolte vahel.

Loe rohkem:  Akio Toyoda: elektrisõidukid ei hakka autoturul domineerima | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga