Mahomes ja Chiefs võitsid teist aastat järjest Super Bowli | Ameerika jalgpall

2255370ha4abt24

Tere tulemast! On suur rõõm teatada, et Patrick Mahomes ja Kansas City Chiefs võitsid teist aastat järjest Super Bowli! Ameerika jalgpalli fännid üle maailma on põnevil selle saavutuse üle, mis tõstab Chiefs’i kõrgematele jõuab selle spordiala ajaloos. Mahomesi juhitud meeskond pani oma võimed proovile ning pääses võidule pärast põnevat matši. See võit on tõeline tunnustus nende pühendumusele ja meeskonnatööle. Loodame, et see võit toob rõõmu ja inspiratsiooni kõigile Eesti jalgpalliarmastajatele!

Kansas City Chiefsist sai ööl vastu esmaspäeva Ameerika jalgpalli profiliiga NFL-i ajaloo kaheksas meeskond, kes kahel järjestikusel aastal Super Bowli võtinud on, kui mängujuht Patrick Mahomes lisaajal touchdown’i viskas ning Chiefsi San Francisco 49ersi vastu 25:22 võidule viis.

Kohtumine algas rabedalt ning avaveerandil skoori ei tehtud. Küll sai aga 49ers kohe teise veerandaja alguses tabloole, kui lööja Jake Moody 55-jardise väravalöögi lõi. Pärast mõnda ebaõnnestunud rünnakut jõudis San Francisco vastase lõpualasse, kui püüdja Jauan Jennings kavala sööduga jooksja Christian McCaffrey leidis. 49ers lubas aga Chiefsi poolaja viimasel rünnakul väravalöögi ja riietusruumidesse mindi San Francisco 10:3 eduseisul.

Pärast Usheri esinemist sai esimesena palli Chiefs, kuid 49ersi kaitse võttis Chiefsi mängujuhi Patrick Mahomesi söödu vahelt. San Francisco võimalust realiseerida aga ei suutnud ning Chiefs jõudis kolmanda veerandi lõpus veel nelja punkti kaugusele.

Umbes kolm minutit enne kolmanda veerandi lõppu tegi 49ersi püüdja eksimuse ja Chiefs sai lühikese väljaku ning Mahomes leidis püüdja Marques Valdes-Scantlingu, et Chiefs 13:10 juhtima viia. San Francisco vastas aga võimsalt ning viis palli kuue minutiga Chiefsi lõpualasse, minnes ise 16:13 juhtima. Pingelises lõppheitluses vahetasid võistkonnad veel väravalööke, kuid Chiefs sai kaks minutit enne otsustava veerandi lõppu palli tagasi. Mahomes juhtis rünnaku lühikese ajaga 64 jardi ja Chiefs viigistas väravalöögiga, viies teist korda Super Bowli ajaloos mängu lisaajale.

Loe rohkem:  Patriotsi dünastiat juhtinud peatreener lahkub ametist | Ameerika jalgpall

Lisaperioodil sai esimesena palli 49ers, kes liikus järjepideva rünnakuga vastase 15 jardi sisse, kuid ei suutnud sealt enam uusi katseid välja teenida ja pidi väravalöögiga leppima. 28-aastane Mahomes võttis siis aga palli ning Kansas City jõudis 12 katsega vastase kolme jardi joonele. Mahomes jooksis siis paremale ning leidis lühikese sööduga püüdja Mecole Hardmani, kes püüdis palli touchdown’iks ja Chiefs teenis 25:22 võiduga teist aastat järjest NFL-i meistritiitli.

Kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Mahomes, kelle jaoks on see lisaks kolmandale meistritiitlile ka kolmas MVP auhind. “See tähendab mulle nii palju. Olen oma meeste üle nii uhke, see on legendaarne!” sõnas mängujuht. “Kansas City, näeme paraadil!”

Vaata Kansas City võidukat viimast rünnakut siit:

Kokkuvõtteks võib öelda, et Patrick Mahomes ja tema tiim Kansas City Chiefs on teinud suurepärast tööd, võites Super Bowli teist aastat järjest. Nende kõrgeim tase ja meeskonnatöö tõid neile edu ning tõestasid nende võimekust. Eesti jalgpallisõbrad on kindlasti vaimustatud sellest saavutusest ning ootavad juba põnevusega järgmist hooaega. See võit on tõestuseks, et kõva töö ja pühendumus võivad viia suurte saavutusteni spordis. Mahomes ja Chiefs on tõelised meistrid ning nende võit annab fännidele alust rõõmustamiseks.