Iisrael teatas Hamasi tunneli leidmisest ÜRO ametkonna hoone alt | Välismaa

2254284hfce2t24

Tere tulemast Eestisse! Täna tahan teiega jagada põnevat uudist Iisraeli kohta. Nimelt teatas Iisrael hiljuti Hamasi tunneli leidmisest ÜRO ametkonna hoone all. See avastus on tekitanud rahvusvahelise huvi ja pingeid piirkonnas. Hamasi tunnelid on osutunud ohtlikuks terrorirühmituse relvaks, mis on põhjustanud palju kannatusi nii Iisraelis kui ka Palestiinas. See avastus tõstab esile pidevat konflikti Lähis-Idas ning avaldab mõju rahvusvahelisele poliitikale. Loodame, et sellest avastusest järgnevad rahumeelsed ja konstruktiivsed sammud piirkonna stabiilsuse tagamiseks.

Iisraeli kaitsevägi teatas laupäeval, et avastas Gaza linnas ÜRO Palestiina pagulasameti (UNRWA) peakorteri alt äärmusorganisatsiooni Hamas tunneli; tunneli elekter tuli sõjaväelaste andmeil UNRWA hoonest.

Iisraeli sõnul tõestavad hoonest endast leitud relvade ja dokumentide peidikud, et seda kasutasid ka Hamasi terroristid.

UNRWA väitel ei ole peakorterit kasutatud alates 12. oktoobrist, kuna Iisrael oli käskinud selle personalil hoonest lahkuda. Organisatsiooni teatel oli Iisrael kompleksi viimast korda kontrollinud septembris ega ole pärast seda väidetavast tunnelist ametlikult teavitanud.

Ühtlasi nõudis UNRWA tunnelisüüdistuste sõltumatut uurimist.

Paljud riigid on kärpinud UNRWA rahastamist pärast seda, kui Iisrael süüdistas organisatsiooni töötajaid kaasosaluses Hamasi 7. oktoobri verises rünnakus Iisraeli territooriumile.

Hamas on varem eitanud ulatusliku tunnelite võrgustiku olemasolu koolide, haiglate ja muu tsiviiltaristu all.

Kokkuvõttes tuleb öelda, et Iisraeli teade Hamasi tunneli leidmisest ÜRO ametkonna hoone alt on tekitanud rahvusvahelistes suhetes pinget. See samm võib mõjutada Iisraeli ja Palestiina vahelisi suhteid ning kogu regiooni stabiilsust. ÜRO ametkonna hoone alt tunneli leidmine tekitab küsimusi Iisraeli tegevuse eetilisuse ja rahvusvahelise seaduslikkuse kohta. Oluline on jälgida, kuidas see olukord edasi areneb ning milliseid meetmeid võtab rahvusvaheline kogukond selle lahendamiseks.

Loe rohkem:  ISW: Vene okupatsiooniväed liikusid edasi Donetski ja Verbove lähedal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga