Veebruar on rahvusringhäälingus suur talispordikuu | Talisport

1782743h5b4at24

Talv on Eestis alati olnud eriline aeg, täis paksu lund, külmakraade ja rõõmsaid talispordiüritusi. Veebruar toob endaga kaasa erilise elevuse rahvusringhäälingus, sest see on suur talispordikuu. Iga-aastased talispordiüritused ja võistlused on täis põnevust ning põgenemist argipäeva hallusest. Olgu selleks siis murdmaasuusatamine, mäesuusatamine või kelgutamine – talispordiarmastajatel on võimalus oma kirge jagada ja elamusi nautida. Veebruar on aeg, mil Eesti spordifännid saavad ühiselt kaasa elada oma lemmikspordialadele ja olla osa talvise spordi võludest.

Veebruar möödub ERR-i kanalites talispordi suurülekannete tähe all. Otepääl toimub eeloleval nädalalõpul kahevõistluse MK-sarja etapp, Nove Mestos algavad laskesuusatamise maailmameistrivõistlused ja talispordikuule paneb ilusa punkti laskesuusatamise juunioride MM Otepääl.

ERR-i kanalid toovad vaatajateni poolsada talispordiülekannet ja lisaks sellele toodab rahvusringhääling Otepääl toimuvatelt võistlustelt ka rahvusvahelist telepilti kogu maailmale. Tiheda talispordikuu juhatab sisse erisaade “Viiest viis” ETV2-s täna, 6. veebruaril kell 19.30. Laskesuusatamise MM-i eel võtavad Alvar Tiisler ja Tarmo Tiisler erisaates fookusesse eelkõige 7. veebruaril algava laskesuusatamise tiitlivõistluse.

Laskesuusatamise MM Tšehhis, Nove Mestos saab võistlusena alguse sel kolmapäeval segateatesõiduga ja jätkub naiste sprindiga reedel. Eesti läheb MM-ile vastu koondisega, kuhu kuuluvad Tuuli Tomingas, Susan Külm, Regina Ermits, Hanna-Brita Kaasik, Johanna Talihärm, Rene Zahkna, Kristo Siimer, Raido Ränkel ning teatesõidus Jakob Kulbin.

Kuni 18. veebruarini toimuva MM-i kõiki ülekandeid näeb veebi vahendusel ERR-i spordiportaalis, ülekannete telekoduks on sõltuvalt päevast kas ETV või ETV2. Võistlust kommenteerivad Tarmo Tiisler, Alvar Tiisler, Karel Kulbin ja Margus Ader. Venekeelse kommentaariga vahendab laskesuusatamise suurvõistlust ka ETV+.

1782743h5b4at24

Koduse talispordihooaja tippsündmus, kahevõistluse MK-sarja etapp Otepääl lükatakse käima reedel, 9. veebruaril meeste 10 kilomeetri ühisstardist murdmaasõiduga ja naiste 5 kilomeetri ühisstardist murdmaasõiduga. Otepääle kogunevad nädalalõpul võistlema kõik maailma kahevõistluse tipud, teistega kõrvuti ka Kristjan Ilves.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Eesti suusaorienteerujad alustavad MM-il medalijahti | Talisport

Tiheda programmi, nii meeste kui ka naiste võistlused, toovad reedest pühapäevani vaatajateni ETV ja ERR-i spordiportaal. Ülekandeid kommenteerivad Kristjan Kalkun ja kahevõistleja Robert Lee, stuudioeksperdina liitub nendega Kaarel Nurmsalu ning kohapealseid muljeid vahendavad Debora Saarnak ja Johannes Vedru.

Otepääle on põhjust pilgud suunata taas alates 23. veebruarist, kui Eesti talvepealinn võõrustab laskesuusatamise noorte- ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Eesti Rahvusringhääling vahendab noorte tippvõistlust täismahus ning Tehvandi staadionilt ja suusaradadelt toob ERR vaatajateni ülekanded kuni 2. märtsini.

Eesti järelkasvukoondist esindab Otepääl 16 sportlast, nende seas ka 18-aastane Jakob Kulbin, kes saavutas möödunud nädalal laskesuusatamise IBU juunioride karikasarjas oma karjääri teise etapivõidu ja lööb teatesõidus kaasa ka täiskasvanute MM-il. Juunioride MM-i esimesed kolm võistluspäeva on ülekannetena ERR-i spordiportaalis, alates 27. veebruarist on otseülekanded ka ETV2 eetris. Võistluseid kommenteerivad Alvar Tiisler ja laskesuusataja Martin Remmelg.

Televaatajad saavad ülekannetele kaasa elada kasutades reaktsioonideks, küsimusteks ja arvamusteks teemaviidet #talisport ja/või #viiestviis.

ERR-i spordiülekannete kava leiab spordiportaali esilehelt.

Kokkuvõttes võib öelda, et veebruar on Eesti rahvusringhäälingus suur talispordikuu, kus kajastatakse mitmeid põnevaid ja olulisi talispordi sündmusi. Olgu selleks siis murdmaasuusatamine, kelgutamine, jäähoki või muu talvega seotud tegevus, Eesti rahvusringhääling pakub mitmekülgset ja kvaliteetset katvust. Talispordifännid saavad nautida põnevaid intervjuusid, analüüse ja otseülekandeid olulistelt võistlustelt. Samuti on rahvusringhääling heaks platvormiks, mille kaudu saavad noored talendid tutvustada end laiemale avalikkusele. Seega, veebruar on tõeline talispordikuu Eesti rahvusringhäälingus ning pakub kaasahaaravat ja mitmekülgset meelelahutust kõigile spordisõpradele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga