HÕFF-il saab esmakordselt näha BAFTA eelvalikusse jõudnud kodumaist filmi | Film

2318304hde6bt24

Tere tulemast Pimedate Ööde Filmifestivalile Eestis! Sel aastal on meil au esitleda teile esmakordselt kodumaist filmi, mis on jõudnud mainekasse BAFTA eelvalikusse. See on tõeliselt suur saavutus meie väikesele filmikogukonnale ning me ei saa oodata, millal saame seda koos teiega jagada. Olge valmis kogema seda unikaalset ja võimsat filmi, mis kindlasti paneb teid naeratama, nutma ja mõtlema. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ning tulge kogema üht ajaloolist hetke Eesti filmiajaloos.

Johannes Magnus Aule “Mitme näoga puu” oli mullu üks kahekümnest lühimängufilmist, mis valiti kandideerima Briti filmiakadeemia tudengifilmide auhinnale. Konkursil osales 103 filmikooli 30 riigist.

Briti rahvuslikus filmi- ja telekoolis valminud fantaasiafilm räägib muistses Eestis elavast Annast, kellele meeldib Juhan – paraku kuulub Juhani süda hoopis Mariale. Anna soovib Puuisandalt, et Juhan saaks tema omaks. Ta ei tea, et igal soovil on oma hind.

19-minutiline eestikeelne film on üles võetud Inglismaal ja selles mängivad Maria Ehrenberg, Meelis Rämmeld, Henessi Schmidt ja Markus Truup.

Film kuulub HÕFFi programmi “Õudne Eesti”, mis koosneb noorte Eesti filmitegijate uuemate lühikeste fantaasiafilmide paremikust. Kõik selle programmi tööd hakkavad kandideerima ka parima Eesti žanrifilmi auhinnale.

Samas programmis saab esmakordselt Eestis näha ka Ivar Murru filmi “Kihnu maraton”. Lavastuslike õudusfilmi elementidega eksperimentaalses muusikalises dokumentaalfilmis jookseb jaapanlane Hiroyuki Kihnu maratoni ja avastab äkitselt, et teda ajab taga salapärane mereolend.

Autori sõnul valmis film kolme Kihnu maratoni vältel. “Ühel mu peas, kahel kaamera taga ning talviti arvutis lõigates ja kleepides. See maraton on üks igavene piin: kui jooksed poolt maad, elab saarerahvas sulle raja ääres kaasa, täismaratoniks on jooksjaid jäänud aga alles nii vähe, et kohalikud ei viitsi enam passida ja jätavad raja äärde vaid panged veega. Joo ja sörgi. Veedad nõnda igavikuna tunduva aja ihuüksi kuumuses. Nagu mingi kurat ajaks sind taga. Edasi langesid sülle Ajukaja muusika, jaapanlane Hiroyuki, Leander Meresaare animatsioonid ja loomulikult produtsent Margus Õunapuu oma iidsete veealuste kaadritega,” avas Ivar Murd filmi valmimise tagamaid.

Loe rohkem:  Plaanitavad filmistuudiod on tekitanud poliitikutes küsimuse mõistliku rahakasutuse kohta | Film

11-minutiline film pälvis mullu Porto Ida-Euroopa filmide festivalil BEAST eksperimentaalfilmide kategoorias äramärkimise.

Lisaks on “Õudse Eesti” programmis kaks Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi tudengitööd, Franz Malmsteni film “Sulavõim” ja Katariina Škurinski film “Sireen”.

Esimeses asub noor paarike pärast maailma viimase lehma surma oma kortermaja labürindis võijahile, teises heidab ennast häbeliku Toomase auto ette kaunis näkineiu.

Pikkadest filmidest osalevad Eesti parima žanrifilmi konkursil Sander Marani “Mootorsaed laulsid”, Rainer Sarneti “Nähtamatu võitlus”, Rasmus Merivoo “Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas” ja Mart Sanderi “Dr Sanderi uneteraapia”.

Konkursi võitja valib taas välja Haapsalu noortest koosnev žürii, kuhu kuuluvad Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilased Mia Rahel Kander, Ralf Lamp, Margret Karm, Mart Villem Kelner ja Lisandra Sommerman.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 26.–28. aprillini.

Kokkuvõttes on äärmiselt põnev ja suurepärane uudis, et Hõffil on võimalik näha esmakordselt BAFTA eelvalikusse jõudnud kodumaist filmi. See näitab kodumaise filminduse kvaliteeti ja arengut ning annab võimaluse tutvuda Eesti filmitegijate loominguga rahvusvahelisel tasandil. See sündmus on kindlasti suur tunnustus kogu Eesti filmikogukonnale ning loodetavasti tõstab Eesti filmi mainet maailmas veelgi. On suur rõõm, et Eestis on nii palju andekaid ja loovaid filmitegijaid, kes suudavad pakkuda maailmatasemel elamusi publikule üle kogu maailma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga