HÕFF-il linastub läti lavastaja Aik Karapetjani värske õudusfilm | Film

2251455h7ca5t24

Tere tulemast HÕFF-ile! Sel aastal on meil au linastada läti lavastaja Aik Karapetjani uusimat õudusfilmi. Karapetjan on tuntud oma oskuse poolest luua pingelist õhkkonda ja hirmuäratavaid stseene ning tema uusim looming on selles osas kindlasti erakordne. Film pakub vaatajatele adrenaliinirohkeid hetki, pannes neid istmel pingutama ja hinge kinni hoidma. Oleme väga põnevil, et saame teile pakkuda võimalust nautida seda õudusfilmikunsti meistriteost ning kogeda tõeliselt unustamatut filmielamust.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil jõuab vaatajate ette läti režissööri Aik Karaptejani film “Jultunud”, mille eest ta pälvis ka Läti filmiauhindadel parima lavastaja preemia. Film linastus mullu ka PÖFF-i Balti võistlusprogrammis.

Kokku võitis “Jultunud” Riias toimunud eelmise aasta parimate linateoste väljakuulutamisel neli rahvuslikku filmiauhinda. Lisaks lavastamisele parima operaatori, kunstnikutöö ning parima muusika preemiad.

Filmis saab perekond päranduseks vana mõisahoone, kuid avastab seda taastama asudes, et nad pole üksi – maja kubiseb putukatest. Avastus pole mitte ainult ebameeldiv, vaid külvab pereliikmete vahele ka usaldamatust, hirmu ja kättemaksuiha.

Filmi hakkab maailmas levitama Londonis tegutsev One Eyed Films, mis vastutas ka Eesti filmide “November”, “Skandinaavia vaikus” ja “Hüvasti, NSVL” levi eest. Vahetult enne HÕFFi jõuab “Jultunud” ekraanile Melbourne´is ja Sydneys toimuval Austraalia fantaasiafilmide festivalil.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 26.–28. aprillini. Festivalil esitleb oma värsket filmi ka režissöör Aik Karapetjan ise.

Kokkuvõttes on HÕFF-il linastuv läti lavastaja Aik Karapetjani värske õudusfilm kindlasti üks kõrgpunkte festivali filmiprogrammis. Karapetjani oskus luua pinget ja hoida vaataja tähelepanu on imetlusväärne ning tema film pakub publikule unustamatu kogemuse. Lisaks tõstab see esile Balti riikide filminduse arengut ning tõestab, et ka väikestel riikidel on suur potentsiaal rahvusvahelisel areenil. HÕFF-i külastajad on kindlasti õnnelikud ja rahul, et said näha seda põnevat ja hirmutavat filmi ning loodetavasti inspireerib see ka teisi Balti riikide filmitegijaid.

Loe rohkem:  Andres Maimik: Woody Alleni "Puhas õnn" on heal tasemel meelelahutus | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga