Hispaanias võidutsenud Lõiv teenis juurde olümpiapunkte | Jalgrattasport

2293887hd1f0t24

Eesti jalgrattur Tanel Lõiv on viimasel võistluspäeval Hispaanias võidutsenud, teenides väärtuslikke olümpiapunkte. Tema tugev esitus annab talle suure eelise olümpiamängudel osalemiseks ning teeb teda rahvusvahelisel tasandil tuntudks. Lõiv on pühendunud ja talendikas sportlane, kes on valmis võitlema oma unistuste nimel. Tema saavutused on suurepärane näide sellest, kui sihikindlalt ja pühendunult saab üks sportlane endale seatud eesmärke saavutada. Eestlased võivad olla tema üle uhked ning tema saavutused inspireerivad kindlasti ka teisi noori jalgrattaspordi huvilisi.

Hispaanias sõidetud GP Internacional Candeleda-Gredos XCO võistlusel pälvis Janika Lõiv esimese ja Merili Sirvel kolmanda koha.

Lõivu võiduajaks mõõdeti 1:23.16. Eesti valitsev olümpiakrossi meister jättis selja taha hispaanlanna Estibaliz Sagardoy Zunzarreni (1:27.06) ja kaasmaalanna Sirveli (1:27.52), vahendab EJL.ee.

“Laupäeval sadas terve päeva vihma ja rajaolud muutusid täielikult. Teada oli, et esimene ring tuleb sõita ettevaatlikult ja vaadata, mis rajast üldse järgi jäänud on. Lisaks vaevas mind väga tugev kõhuvalu,” rääkis Lõiv võistluse järel. “Stardis ei saanud ma klippi kinni, aga kuna tipprattureid siin võistlusel polnud, siis sain rahulikult oma tempos ette liikuda.”

“Väga suur osa rajast oli sõidetamatu ja palju pidi jooksma,” jätkas Lõiv. “Sain juba esimesel ringil teistega vahe sisse. Tegelikult tegin kogu sõidu enda tempos ja pingutasin nii palju kui kõhuvalu lubas. Ühel ringil jäin igaks juhuks tehnilises punktis korraks seisma, et veenduda, kas rehv on ikka täis. Üldises pildis sai väga hea mudastes tingimustes treeningsõidu ja mõned olümpiapunktid ka.”

Meeste klassis pälvisid kolmikvõidu hispaanlased David Valero Serrano (1:19.19), Jofre Cullell Estape (1:19.19) ja Cristofer Bosque Ruano (1:23.41).

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti jalgrattur Tanel Kangerti meeskonnakaaslase Rein Taaramäe võidukas etteaste Hispaanias toonud talle olümpiapunkte ning tõstis ta olümpia kvalifikatsioonitabelis kõrgemale positsioonile. Taaramäe edukas sõit on suureks tõestuseks tema tugevusest ja võimekusest võidelda maailma parimate ratturite vastu. See tulemus annab talle kindlasti enesekindlust ja motivatsiooni jätkata treeninguid ning võidusõite, et saavutada veel suuremaid võite tulevikus. Eesti jalgrattasport on taas tõestanud oma tugevust ja konkurentsivõimet rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  Lõiv pälvis MK-etapil Prantsusmaal oma põhialal 32. koha | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga