Vingegaard sai Itaalias väärt võidu | Jalgrattasport

2303190h7c01t24

Eestis on alati olnud suur huvi jalgrattasporti vastu ning viimasel ajal on tähelepanu pälvinud noor ja andekas Taani rattur Jonas Vingegaard. Hiljuti saavutas ta olulise võidu Itaalia velotuuril ning tema talent ja võimekus on jätnud spordimaailma hämmingusse. Vingegaardi saavutus näitab, et ta on tõeline tulevikutäht ning tema kiired rattanäitajad ei jäta kedagi külmaks. Tema võit tõestab, et Eesti ja kogu maailma rattahuvilised peaksid hoidma silma peal sellel noorel andekal sportlasel.

Pühapäeval kulmineerunud Türreeni-Aadria velotuuri võitis taanlane Jonas Vingegaard (Team Visma | Lease a Bike), kes edestas minuti ja 24 sekundiga hispaanlast Juan Ayusot (UAE Team Emirates).

Mitme suurtuuri võitja Vingegaard lõpetas esimesena kahel mägisel etapil reedel ja laupäeval. Pühapäevane etapp peeti juba tasasel maal ja taanlane lõpetas selle peagrupis.

27-aastane Vingegaard osales Türreeni-Aadria velotuuril ka tunamullu, kuid pidi siis sloveen Tadej Pogacari paremust tunnistama. Tänavu pole Pogacar veel mitmepäevasõitudel osalenud.

Kolmandana lõpetas velotuuri austraallane Jai Hindley (Bora – Hansgrohe; +1.52), neljandana mehhiklane Isaac del Toro (UAE Team Emirates; +2.20), viiendana austraallane Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale; +2.24) ja kuuendana hollandlane Thymen Arensman (Ineos Grenadiers; +2.25).

Punktiarvestuses tõusis viimase etapi võitmisega ka üldvõitjaks itaallane Jonathan Milan (Lidl – Trek), kes möödus sellega Ayusost. Küll aga võitis hispaanlane noorratturite arvestuses. Mägedesärk kuulus Vingegaardile.

UCI kõrgeima kategooria sõitudest toimub algava nädala laupäeval Milano – Sanremo jõuproov, tuleval esmaspäeval tehakse algust Kataloonia velotuuriga.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Jonas Vingegaardi võidukas esinemine Itaalia velotuuril on suurepärane saavutus tema karjääris. Ta näitas end tõelise võitlejana, suutes võtta võidu ja jätta seljataha tugevad konkurendid. See võit tõestab tema suurt potentsiaali ja võimekust tippu jõuda. Vingegaardi

Loe rohkem:  Mihkels kukkus Belgias, võit tiimikaaslasele | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga