Hiiumaa omakultuuri uurija Helgi Põllo teenetemärgist: ma ei suuda varjata oma üllatust | kultuur

1569976he028t24

Tere tulemast Hiiumaale, kus kohalik kultuur on alati olnud väga oluline osa meie identiteedist. Hiljuti teenis Hiiumaa omakultuuri uurija Helgi Põllo ära teenimismärgi ning see uudis on tekitanud palju elevust kogu saarel. Põllo on pühendunud oma tööle ja on aidanud avastada ning säilitada Hiiumaa rikkalikku kultuuripärandit. Tema kirg ja pühendumine kohalikule kultuurile on tõeliselt imetlusväärne. Tema saavutus on tunnustus mitte ainult tema enda, vaid kogu Hiiumaa kogukonna jaoks. Tema panus kohaliku kultuuri uurimisse on hindamatu.

Kolmapäeval tunnustas president Alar Karis Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ka Hiiumaa ajaloo ja omakultuuri uurijat Helgi Põllot. ERR-ile antud kommentaaris kinnitas Põllo, et see on suur rõõm, kui sinu tegemisi tähele pannakse.

“Olen värskelt just teada saanud ja ei suuda varjata oma üllatust ning jahmatust, aga ikka aitäh,” ütles Põllo ja lisas, et kui sa elad sellises väikeses kohas nagu Hiiumaa, siis võib sinu tegevus jääda kaugelolevaks. “Aga kui seda kuidagi on märgatud, siis see teeb meele väga rõõmsaks.”

“Kui elu aeg teed südamega mingit asja ja seda tähele pannakse, siis see on väga suur rõõm ja tunnustus,” kinnitas ta ja mainis, et see on väga sümpaatne uudis.

Kui uurija Helgi Põllo teeniti teenetemärk, tekkis paljudel siin Hiiumaa saarel üllatus. Põllo on pühendunud omakultuuri uurija ning tema panus kultuuripärandi säilitamisel on hindamatu. Tema kirjutised ja tööd on olnud olulised mitte ainult Hiiumaa kogukonnale, vaid ka kogu Eesti kultuuripärandile. Kuigi ta ise võib olla üllatunud tunnustuse üle, on tema töö ja pühendumus igati väärt austust ning tunnustust. Loodame, et tema tegevus innustab ka tulevasi omakultuuri uurijaid ja hoiab meie kultuuripärandit elus.

Loe rohkem:  Rasmus Merivoo: kuulen fraase "Tulnukast" üle päeva või tihemini | kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga