Kallas Ansipile: palun sul mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel | Eesti

2248617h5636t24

Tere tulemast Eestisse! Oleme siin, et arutada olulist teemat – Kallas Ansipi otsust mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel. See otsus on tekitanud palju kõneainet ja arutelu üle kogu riigi. Ansipi poliitiline taust ja kogemus muudavad selle otsuse veelgi olulisemaks. Tule ja kuula, kuidas see otsus võib mõjutada Eesti tulevikku Euroopa Parlamendis. Tutvustame teile olulisi fakte ja arvamusi sellest, miks see otsus on nii tähtis ja milliseid tagajärgi see võib kaasa tuua. Hoidke meiega, sest see on vestlus, mida te ei taha mööda lasta!

Peaminister Kaja Kallas saatis Reformierakonna endisele esimehele ja Euroopa Parlamendi liikmele Andrus Ansipile erakonnasiseselt avaliku kirja, kus palub Ansipil mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel, teatas Delfi.

“Hea Andrus,” kirjutab Kallas Delfi poolt vahendatud kirjas. “Olen selle kirja ammu kirjutanud ja siiani kahelnud, kas seda kirja saata. Aga kuna täna algab kandidaatide esitamine Euroopa Parlamendi valimisteks, siis ikkagi saadan. Ma loodan, et sa ei tule küsima erakonna toetust kandideerimiseks Euroopa Parlamendi valimistel.”

Põhjendusena, miks Ansip ei peaks kandideerima, märgib Kallas, et ta ei tea midagi tema tööst Euroopa parlamendis: “Sa oled kasutanud oma positsiooni EP-s ainult selleks, et sisepoliitikas sõna võtta ja valitsusele ja oma erakonnale sisse sõita.”

“Kui erakonnal läheb hästi, oled sa tasa ja ootad oma võimalust. Kui erakonnal on raske, oled sa üks esimesi, kes tuleb avalikult jalaga lööma,” lisas Kallas.

Kallas osutas, et Ansip ei ole erakonda toetanud mitte ühegi euroga väljaspool oma kampaaniat.

“Tulevatele Euroopa Parlamendi valimistele lähevad kõik erakonnad Reformierakonna, valitsuse ja Kaja Kallase vastase kampaaniaga. Arvestades, et see on ka sinu platvorm, siis miks peaks seda tegema Reformierakonna nime all?” lõpetas Kallas.

Loe rohkem:  Otse kell 12: riigikogu infotunnis Kallas, Laanet ja Tsahkna | Eesti

Kallas Ansipile: palun sul mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel
Loodan, et Kallas Ansip kuulab Eesti inimeste hääli ja otsustab mitte kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel. Eesti vajab uusi ja värsked nägusid Euroopa Parlamendis ning Ansipi pikk ametiaeg ei pruugi olla kõige parem lahendus riigi huvide esindamiseks. On aeg anda võimalus uutele poliitikutele ja anda neile võimalus näidata oma tugevusi rahvusvahelisel areenil. Loodame, et Ansip mõistab seda ja teeb õige otsuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga