Hansen lõpetas Otepääl Hageni võiduseeria, kolmas Leinan Lund | Kahevõistlus

2251554h3668t24

Tere tulemast Eestisse! Otepää oli tunnistajaks ajaloolisele võidule, kui Hansen suutis lõpetada Hageni võiduseeria kahevõistluses. Pinge oli tuntav ja fännid olid põnevil, kui Hansen astus võistlusareenile. Kolmas Leinan Lund liitus nendega, tehes võistluse veelgi põnevamaks. See oli tõeline spordiime, mis jättis Eesti südamesse unustamatu mälestuse. Sündmuse tähistamiseks kutsuvad kohalikud kõiki üles tulema ja kogema seda põnevat hetke oma silmaga.

Sel nädalavahetusel jätkub kahevõistluse maailma karika sari Otepääl, kus esimesel võistluspäeval teenis naiste seas esikoha Gyda Westvold Hansen.

5 kilomeetri murdmaadistantsil näitas kiireimat minekut tänavuse MK-sarja üldliider Ida Marie Hagen, kes ületas finišijoone ajaga 12.24,8.

Norra teenis distantsil kaksikvõidu, sest Hagenist 10,9 sekundit hiljem jõudis finišisse Hansen, temast omakorda 0,5 sekundit hiljem jõudis lõppu sakslanna Nathalie Armbruster.

Viimasel neljal etapil esikoha teeninud Hagen leppis reedel ikkagi teise kohaga, sest ta teenis õhtul hüppemäel oma 92-meetrise õhulennu eest 113,4 punkti; hooaja esimesed kolm MK-võistlust võitnud Hansen sai 92,5-meetrise hüppe eest 129 silma.

Norralannadele kuulus Otepää etapi esimesel päeval kolmikvõit: Westvold Hanseni ja Hageni järel oli kolmas Mari Leinan Lund (92 meetrit ja 110 punkti).

Enne võistlust:

Neljapäeval aset leidnud proovivõistluse tegi parima hüppe norralanna Mari Leinan Lund, kes ületas ainsana saja meetri piiri, teenides 102-meetrise õhulennuga 135,7 punkti. Talle järgnesid sakslannad Svenja Würth (95 m; 124,2 p) ja Maria Gerboth (95 m; 118,8 p).

MK-sarja üldliider norralanna Ida Marie Hagen platseerus neljandale kohale (86,5 m; 114,7 p). Mullu MK-sarjas kõik osavõistlused võitnud ning ka tänavust hooaega pikalt juhtinud norralanna Gyda Westvold Hansen teenis proovivõistlusel 11. koha, kui teenis 85,5-meetrise hüppe eest 108,6 punkti. Eelmisel aastal jäi Otepääl naiste esimene osavõistlus liigse tuule tõttu ära, ainsa osavõistluse võitiski Hansen.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kas Ilvesel õnnestub Seefeldis teha vigade parandus? | Kahevõistlus

Sel hooajal on naiste MK-sarjas peetud viis etappi ja kümme osavõistlust ning Norra on teeninud kõikidel vähemalt kaksikvõidu. Hagen on võitnud viis osavõistlust, Hansen võitis hooaja esimesed kolm ning ülejäänud kaks läksid Lundile. Lisaks norralannadele on sel hooajal pjedestaalile jõudnud veel soomlanna Minja Korhonen, austerlanna Lisa Hirner ning sakslanna Nathalie Armbruster.

MK-sarja üldarvestuses on 950 punktiga esikohal Hagen, Hansen on 860 punktiga teine ning Lund on 724 punktiga kolmandal kohal. Norra kolmikjuhtimisele järgnevad Armbruster (652 punkti), jaapanlanna Haruka Kasai (627), sakslanna Jenny Nowak (463), Hirner (450) ning prantslanna Lena Brocard (420).

Naiste võistluspäev algab kell 14.30 viie km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga, hüppevõistlus saab alguse kell 17.00.

Kokkuvõttes võib öelda, et Hanseni võit Otepää kahevõistlusest oli põnev ja ootamatu pööre, kuna see lõpetas Hageni võiduseeria. Leinan Lundi kolmas koht näitab tema tugevat taset ning võistluse kõrget pinget. Otepää kahevõistlus tõi kaasa palju põnevust ja emotsioone nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele. See tulemus kindlasti suurendab huvi ja põnevust tulevaste võistluste vastu ning pakub rohkem põnevust kahevõistluse fännidele üle kogu maailma.