Nikki Haley loobus püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks | Välismaa

2296566h656et24

Nikki Haley, endine USA suursaadik ÜRO-s ja South Carolina endine kuberner, teatas hiljuti, et ta loobub oma järjestikusest püüdest saada vabariiklaste presidendikandidaadiks. Haley oli tõusnud kiiresti poliitika tippu, kuid tema otsus on šokeerinud nii parteikaaslasi kui ka poliitikaanalüütikuid. Mis võis olla põhjus tema ootamatuks tagasitõmbumiseks? Kas see avab tee teistele vabariiklastele või saab tema otsusest uus algus tema poliitilisele karjäärile? See on küsimus, mis praegu muretseb paljusid poliitikahuvilisi nii Ameerikas kui ka välismaal.

Lõuna-Carolina osariigi ekskuberner ja endine USA saadik ÜRO juures Nikki Haley teatas kolmapäeval, et loobub püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks 2024. aastal peetavatel valimistel.

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid juba varem, et Haley peab kolmapäeva õhtul kõne. Haley teataski hiljem, et loobub püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks, vahendas The Wall Street Journal.

Haley otsus tuleb päev pärast superteisipäeva. Endine president Donald Trump saavutas teisipäeval suure võidu ning võitis vabariiklaste eelvalimised 14 osariigis. Haley võitis napilt ainult ühes osariigis, milleks oli Vermont. 

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid, et Haley ei hakka toetama ühtegi kandidaati. Haley peaks jätkama oma parempoolse sise- ja välispoliitika propageerimist. Samuti plaanib ta hoiatada isolatsionismi eest. 

Viimased küsitlused näitavad, et Haley oli populaarne äärelinnades elavate naiste ja sõltumatute valijate seas. Seega peab Trump üldvalimiste võitmiseks Haley toetajad enda selja taha saama. 

Nikki Haley otsus loobuda vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgimast on ootamatu ning jättis paljud inimesed üllatunuks. Tema potentsiaalne kandidatuur oli andnud lootust erinevatele vabariiklastele, kuid nüüd tuleb neil leida uus liider enda jaoks. Haley sõnul soovib ta jätkata avalikus elus teenimist, kuid ei pea selleks kandideerimist vajalikuks. See näitab tema pühendumist demokraatiale ning võib olla eeskujuks teistele poliitikutele. Kas Haley lõplik otsus tema poliitilise karjääri lõppu viib või avab uued uksed, jääb alles näha.

Loe rohkem:  Hiina eksport kasvas tänu Venemaale ja elektroonika müügimahtude kasvule | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga