Elering tuvastas EstLink 2 rikkekoha, parandustööd kestavad augusti lõpuni | Majandus

1706452215 1691593h22a1t24

Tere tulemast Eestisse, kus Elering on tuvastanud EstLink 2 kaabli rikkekoha ning hetkel teevad nad intensiivselt parandustöid, et tagada elektriülekande sujuvus. Parandustööd peaksid kestma kuni augusti lõpuni, kuid see ei mõjuta oluliselt elektrivarustust. See näitab Eleringi pühendumist tagada usaldusväärne ja stabiilne elektriülekanne ning tõhus majandusareng. Tutvuge lähemalt selle olulise projektiga ja avastage, kuidas Eesti jätkuvalt investeerib oma infrastruktuuri ja kasvab majanduslikult.

Neljapäeval teostatud uuringute tulemusel kinnitas Elering koostöös kaablitootjaga Eestit ja Soomet ühendava elektrikaabli EstLink 2 rikkekoha, mis paikneb merekaabli osas Eesti rannikul maismaal.

Tegemist on geotehniliselt nõudliku ala ja unikaalse kaabliga, mistõttu uuendatud kiire turuteate (UMM) järgi jääb EstLink 2 tööst välja lausa 31. augustini, teatas Elering.

Eelmise UMM-i järgi oli Estlink 2 tööst väljas 31. märtsini.

Jaanuari lõpus alustatud otsingutel kahtlustati ühe võimaliku rikkekohana äsja kinnitust leidnud asukohta. Paralleelselt täpse rikkekoha määramise töödega alustas Elering juba veebruaris ettevalmistusi, sealhulgas projekteerimistöid, et kiirendada kaabli parandamist nüüdseks kindlaks tehtud rikkekohas.   

EstLinki 2 rikke puhul on välistatud väline sekkumine, teatas Elering.

EstLink 2 lülitus välja 26. jaanuari esimesel tunnil. Rikke ligikaudne asukoht Eesti rannikul selgus mõned päevad hiljem. Sellest ajast alates on jätkunud täpse asukoha määramine mitmete erinevate diagnostiliste meetoditega.

650-megavatise võimusega EstLink 2 käivitus ametlikult 2014. aastal. Töös on praegu 350-megavatise võimsusega Estlink 1, mis ühendab samuti Eesti ja Soome elektrisüsteeme.

Kokkuvõttes võib öelda, et Elering on edukalt tuvastanud EstLink 2 rikkekoha ja alustanud parandustöödega, mis peaksid kestma augusti lõpuni. See on oluline samm tagamaks Eesti elektrisüsteemi stabiilsust ja usaldusväärsust. Loodame, et parandustööd sujuvad tõrgeteta ning EstLink 2 saab peagi tagasi täielikult toimima, et tagada elektrivarustuse tõrgeteta ja efektiivne toimimine.

Loe rohkem:  Eesti pankade 2023. aasta kogukasum ulatus 940 miljoni euroni | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga