Galerii: Tallinnas esilinastus Martti Helde dokfilm “Vara küps” | Film

2229987hc141t24

Tere tulemast! Tallinnas esilinastus hiljuti Martti Helde uus dokumentaalfilm “Vara küps”, mis pakub vaatajatele pilguheitu Eesti lähiajalukku. See haarav film käsitleb Eesti ajaloo olulisi hetki ning kroonib inimeste pingutusi ja vastupanu nõukogude okupatsioonile. Dokumentaalfilm toob esile tugevad emotsioonid ning paneb vaatajad mõtlema mineviku üle ning annab aimu meie helgest tulevikust. “Vara küps” on visuaalselt kaunis ja haarav lugu, mis kindlasti paneb teid sügavalt kaasa mõtlema ning pakub ainulaadset kogemust.

Neljapäeva õhtul jõudis Eesti kinolevisse Martti Helde metsateemaline dokfilm “Vara küps”.

Enam kui kuuekümnes Eesti eri paigas üles võetud loodusfilm avab vaatajale Eesti metsade kriitilise hetkeseisu ning näitab kuidas poliitilised otsused on meie ühise vara kasutamist mõjutanud.

Film tahab pakkuda lahendusi, et debatiga ummikseisust välja liikuda ning suunata tähelepanu teravikele, mis metsasõja infomüras on mattunud juhitud kommunikatsiooni-sõnumite alla.

Kokkuvõttes võib öelda, et Martti Helde dokfilm “Vara küps” esilinastus Tallinnas suure menu ja aplausiga. Film käsitleb olulisi teemasid seoses Eesti ajalooga ja inimeste isiklike lugudega. Visuaalselt kaunid ning emotsionaalselt liigutavad stseene jäid publikule kindlasti meelde. Filmi tugev narratiiv ja sügavamõtteline lähenemine pakkus vaatajatele ainulaadse kogemuse ning tekitas tõsiseid arutelusid ja mõtteid. Martti Helde on loonud tõeliselt mõjuva teose, mis jääb kindlasti kauaks meie kultuurimaastikule.

Loe rohkem:  Jupiter Io ja ETV2 esitlevad noortefilmide eriprogrammi | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga